TOP 15 – Nejlepší auta do 500 000 Kč v roce 2024

Sháníte levné auto? Chcete ušetřit a nespálit se? Podívejte se na náš výběr nejlepších aut do 500 000 Kč.


Výběr redakce

Nejlepší poměr ceny a kvality.

Cena nového auta: od 389 990 Kč


Oblíbená volba

SUV pro běžného smrtelníka.

Cena nového auta: od 427 900 Kč


Další na zvážení

Sporťák, který klame tělem.

Cena nového auta: od 404 980 Kč


Pro náročné

Malé SUV pro velké muže.

Cena nového auta: od 526 900 Kč

Auta Do 500000 Kč

Někdo vidí v autě symbol luxusu a chce se s ním blýsknout. Jiný zase řídí jako drak a chce tudíž pořádnou káru. My ostatní považujeme automobil za praktický dopravní prostředek, který slouží k převážení osob, věcí a zvířat z místa na místo. A nechceme platit víc, než je bezpodmínečně nutné. Sestavili jsme pro vás proto výběr těch nejlevnějších vozů na českém trhu. Samozřejmě, pokud hledáte sportovní auto s výkonným motorem, dodávku či rodinné MPV nebo dokonce kvalitní a bytelné SUV, víte, že se do této částky pravděpodobně nevejdete. Pokud hledáte běžné auto na běžné využití, pak ale máte štěstí. Není totiž zdaleka pravda, že za půl milionu se dá sehnat jen rachotina. Trh s levnými auty dovede také leccos nabídnout.

 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Pokud přemýšlíte jak ušetřit, začněte právě zde. Koupě nového auta se zbytečně prodraží. Trh s ojetými auty je dostatečně široký, aby uspokojil třeba právě vás. Dejte si pouze pozor na nepoctivé praktiky některých autobazarů, pečlivě si auto prohlédněte, trvejte na zkušební jízdě a hodně se ptejte. V neposlední řadě čtěte recenze autobazarů velmi pečlivě.

Automobil si nemusíte vždy rovnou kupovat. Především pokud hledáte cesty, jak ušetřit, může se vám vyplatit půjčit si ho vždy na danou příležitost. Automobil si také můžete koupit na leasing, v kterémžto případě auto splácíte postupně. Ale až do okamžiku splacení zůstává v majetku leasingové společnosti se vším, co z toho vyplývá. Pokud problém představují okamžité finance na koupi vozu, možná vám pomůže operativní leasing. Je to vlastně forma dlouhodobé zápůjčky. Když uplyne doba daná smlouvou, auto buď vrátíte, nebo si ho v některých případech lze i odkoupit. Pokud ho vracíte, dejte si jen pozor, že musíte zaplatit za případné výraznější poškození. Jednou ze spolehlivých společností na českém trhu je společnost Driveto.cz, mezi jejíž výhody patří např. flexibilní operativní leasing nebo možnost vyřídit vše online.

Nejlepší poměr ceny a kvality.

Hyundai i30 nabízí v dané cenové kategorii nadstandardně mnoho prostoru v kabině. Na druhé straně na tom trochu tratil zavazadlový prostor, a to včetně verze combi. Hyundai i30 se tedy hodí spíš pro řidiče, kteří toho s sebou tolik nevozí. Tento vůz potěší poměrně nízkou spotřebou a dobrou spolehlivostí s malými náklady na případný servis. Hyundai i30 tak neklame, jedná se o levné a praktické řešení. Některé vozy jsou levné, ale za jejich provoz si připlatíte. Toho se ale u Hyundai i30 obávat nemusíte.

Cena nového auta: od 389 990 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

SUV pro běžného smrtelníka.

Pokud toužíte po SUV, ale nechcete při jeho koupi vybílit svůj bankovní účet, Škoda Kamiq je právě pro vás. Patří mezi menší SUV, která nabízí podobný prostor jako osobní auta na šířku, ale zato víc místa na výšku. Vzhledem k tomu, že se jedná o SUV, tak musíte počítat s vyšší spotřebou než u běžného osobního auta. Na druhou stranu, je to škodovka. Náhradní díly ani servis nebudou drahé. Vzhledem k velké oblibě vozů této značky jich také najdete mnoho v autobazarech.

Cena nového auta: od 427 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Sporťák, který klame tělem.

Kia Ceed na první pohled oslní svým sportovním designem. Nestojí ale tolik jako sportovní auto ani když si ji kupujete, ani když ji musíte servisovat. Jedná se totiž o běžné osobní auto, které pohodlně použijete na ježdění po městě i tehdy, když potřebujete urazit delší vzdálenosti. Nejnovější modely disponují pouze hybridním pohonem, který jejich cenu značně navyšuje stejně jako dnes už namnoze povinné asistenční systémy. Starší modely mezi ojetými auty ale seženete za skvělé ceny.

Cena nového auta: od 404 980 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Malé SUV pro velké muže.

Volkswagen T-Cross se řadí mezi přímou konkurenci Škody Kamiq. Jedná se o malé SUV, které je oproti této velmi podobné škodovce ale nepoměrně dražší. Pokud tedy chcete SUV a chcete Volkswagen, jděte do toho. Vozy značky Volkswagen mají skvělou pověst a bývají velmi spolehlivé. Servis vás samozřejmě vyjde o něco dráž než u škodovek. Jako další nevýhodu můžeme jmenovat politiku firmy, která auta v základní výbavě prodává opravdu hodně osekaná. Velkou výhodou je vnitřní prostor. V SUV této velikosti se vyšší osoby mohou cítit stísněně, ale v T-Crossu máte stále nad hlavou dost místa. Jízdní vlastnosti jsou pro auto této kategorie skvělé a je také poměrně úsporné.

Cena nového auta: od 526 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Japonská spolehlivost na kolech.

Toyota Yaris se dlouhodobě umisťuje vysoko v žebříčcích spolehlivosti. Stejně jako většina aut této značky. Yaris je ovšem premiantem mezi spolehlivými auty, jeho díly se vyznačují vynikající životností. Patří tedy mezi nejoblíbenější vozy na trhu s ojetými auty. Prodejci jsou si ale této pověsti Yarisu vědomi, a proto také cenu nasazují poměrně vysoko ve srovnání s jinými vozy této kategorie. U Toyoty si můžete vybrat u nových modelů mezi benzinovým a hybridním motorem. Její největší výhody ovšem tkví v poměrně dobrých jízdních vlastnostech pro vozidlo této třídy, a hlavně v úspoře. Jelikož se jedná o spolehlivý vůz, ani starší modely vás nebudou stát tolik na servisu a motor je velmi šetrný.

Cena nového auta: od 375 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krásná a slušná škodovka.

Automobily značky Škoda patří v tuzemsku k nejoblíbenějším, proto si své zákazníky našla také Škoda Scala. Toto auto se vyrábí poměrně krátce, tedy od roku 2018. Pokud budete kupovat ojeté auto, máte tedy trochu menší výběr a možná sáhnete po jejím předchůdci Škodě Rapid. Scala ale svého předchůdce hladce předčí v jízdních vlastnostech, a hlavně při zvládání nerovností. Je postavena na kvalitním podvozku a poháněna poměrně výkonným, a přitom úsporným motorem. Také skvěle vypadá, ač ji na první pohled zařadíte mezi vozy značky Škoda, tak designové prvky dodávají trochu originality a je opravdu pěkná na pohled.

Cena nového auta: od 439 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Italský osobák jak vyšitý.

Vozy značky Fiat jsou známé svým typickým italským designem. Fiat Tipo se v tomto vymyká. Jeho vzhled je hodně uniformní a řadí se mezi ostatní zaměnitelné osobní vozy. Ale pokud sháníte právě osobní vůz, tak vám to snad vadit nebude. Navíc stále zůstává výrazná přední maska, která třeba u nejnovější verze vyvolá jasné zvolání: “ty jo, to je žihadlo”. Ve verzi kombi se z tohoto Fiatu stává dokonalý rodinný vůz, který poskytne dostatek prostoru. Italská auta nebývají spojována se spolehlivostí, ale Fiat Tipo v tomto ohledu předčil očekávání. Většina recenzentů si ho chválí právě proto, že dlouho dokáže jezdit bez větších závad. Zato se může stát, že občas motor zazlobí, nezrychluje tak hladce nebo lehce škubne. Ale samotná jízda je poměrně pohodlná. Nevýhodu spatřujeme hlavně ve vyšší spotřebě.

Cena nového auta: od 482 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Německá nákupní taška na kolech.

Volkswagen Up! neaspiruje na to stát se rodinným vozem. Velikostí nekonkuruje ani tak Toyotě Yaris jako snad Smartu. Za auto této kategorie je cena přemrštěná, ale je to Volkswagen, čekejte tedy spolehlivost a dobré jízdní vlastnosti. To je také to, za co si zákazníci zaplatí. Nicméně Volkswagen v tomto modelu vychází vstříc zákazníkům, kteří jasně vědí, v čem se chtějí uskromnit a v čem nikoliv. Nechtějí šetřit na značce, chtějí Volkswagen. Potřebují malé a úsporné auto a budou rádi, když si ho budou moci koupit v základní výbavě. Nebo si za vyšší luxus připlatí, ale důležité je, že výrobce v tomto případě nabízí právě tuto možnost. 

Cena nového auta: od 323 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Malý, ale fakt šikovný do města.

Německá značka Opel se prezentuje jako spolehlivý výrobce. V Opelu Corsa nabízí řidičům ideální auto do města. Je sice malý a ideální pro manévrování, ale přitom uvnitř poskytuje dostatek prostoru na auto této kategorie. V této třídě také překvapí dobré jízdní vlastnosti tohoto Opelu i u starších modelů, dobře drží stopu i v zatáčkách a dobře brzdí. Nespornou výhodu představuje velmi nízká spotřeba.

Cena nového auta: od 359 990 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kompaktní SUV předokolka.

Seat Arona se řadí mezi malá SUV, která se hodí také na ježdění po městě. Nenabízí náhon na všechna čtyři kola, což ho v této kategorii lehce znevýhodňuje. V čem ovšem v dané třídě vyčnívá, je vnitřní prostor v porovnání s celkovými rozměry, a hlavně nízká spotřeba. Na svou třídu navíc předvádí naprosto skvělé jízdní vlastnosti a řídit ji je radost.

Cena nového auta: od 484 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Držák mezi malými auty.

Model Fiesta vyrábí americká automobilka Ford od roku 1976 a od té doby si získal davy příznivců. Od první generace vozů se přirozeně změnilo úplně všechno. Ford se vždy snaží cílit na bezpečnost. Nejnovější generace tohoto modelu přidala třeba i crossover variantu, je prostornější a bezpečnější. Proto také na trhu s ojetými auty při volbě Fordu Fiesta snadno zabloudíte, jednotlivé modely se od sebe značně liší, vždy se ale vyznačují skvělými jízdními vlastnostmi. Nejnovější model už ztrácí výhodu příznivé pořizovací ceny. Dnešní Fiesta už je spíš sportovní auto pro nadšené řidiče.

Cena nového auta: od 471 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Nejlevnější SUV.

Dacia patří ke značkám s pověstí levných, a ne vždy kvalitních automobilů. Dacia Duster se však velmi povedla. Toto kompaktní SUV se může pochlubit příjemnými jízdními vlastnostmi a pohodlným interiérem. Dovnitř se toho vejde víc, než byste na první pohled čekali. V neposlední řadě se v tomto modelu povedlo designerům značky Dacia vytvořit něco velmi zajímavého. Dacii Duster si hned tak nespletete a leckdo se za ní otočí. Přitom dostanete auto za velmi příznivé ceny.

Cena nového auta: od 359 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Francouz každým coulem.

Citroën C3 v sobě nezapře francouzské designéry, a to přesto, že se od sebe jednotlivé generace vozů velmi výrazně liší. První model vyráběný od roku 2002 se jevil jako typické kompaktní auto, zatímco nejnovější modely působí mnohem masivněji a nabízí také pro Citroën dnes typické nezaměnitelné designové prvky. Tento model nenabízí nějaký požitek z jízdy, ale zato na svou třídu až nadstandardní vnitřní prostor, a to včetně zavazadlového. Auto sice nepatří k nejspolehlivějším, ale servis je levný a spotřeba rozumná.

Cena nového auta: od 332 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Překvapivě živé žihadlo.

Mazda 2 se vyrábí od roku 2002 a jak to tak bývá, její design se od té doby značně proměnil. Řadí se mezi superkompaktní auta, takže neoplývá vnitřním prostorem, což od ní její majitelé ani neočekávají. Od roku 2022 ji seženete také v hybridní verzi. Mazda zde velmi vyladila design karosérie i interiéru. V nových modelech vše působí luxusním dojmem. Na silnici se Mazda chová poměrně živě, čehož výrobce docílil snížením hmotnosti vozu při zachování stejného výkonu motoru. Záleží na řidiči, zda toto považuje za výhodu, či nevýhodu. Nicméně svými jízdními vlastnostmi také díky kvalitnímu podvozku Mazda 2 řidiče spíš potěší, zvládne i drobné nerovnosti a dobře zatáčí.

Cena nového auta: od 406 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Skvělé auto do města.

Francouzská automobilka Renault vyrábí svůj superkompakt Clio od roku 1990. Co do designu se proměnil v čase velmi málo. Lze říci, že i v generaci vyráběné po roce 2019 Clio jednoznačně poznáte. Pro zákazníky je zde lákavá nízká cena a rozsáhlá možnost individualizace. Do vozů se dodává mnoho rozdílných motorů. Automobilka Renault se netěší zrovna dobré pověsti vzhledem ke spolehlivosti svých vozů. Clio v tomto v podstatě vyčnívá, poruchové bývají občas pouze dieselové motory. Nízké servisní náklady a nízká spotřeba ovšem tuto vadu vyrovnávají.

Cena nového auta: od 383 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

TŘI tipy, jak vybrat auto do 500 000 Kč

Ještě jste si nevybrali? Nevadí, přečtěte si naše rady, jak vybrat auto do 500 000 Kč, a nespálíte se.

1) Ujasněte si, na čem chcete ušetřit

Vozy v našem výběru se v mnohém liší. Levné auto totiž vždy na něčem šetří. Některé na velikosti, jiné na výkonu motoru, jiné na komfortu. Ale jste to vy, kdo se musí rozhodnout, na čem chce ušetřit. Pokud chcete vše dokonalé, musíte zaplatit více. Jezdíte často po dálnici? Pak jsou pro vás asi zásadní jízdní vlastnosti a stabilita ve vyšších rychlostech. Vydáte se občas do terénu? Pak oceníte spíš vysoký podvozek. Máte větší rodinu? Asi nechcete šetřit na prostoru. A co zavazadlový prostor? Nebo pohodlí v interiéru? Sepište si to a předem se rozhodněte, co pro vás je a co není podstatné.


2) Cena auta není vše

Jsou značky a modely, jejichž servis stojí víc než servis jiných. Jestliže kupujete auto na leasing, musíte navštěvovat autorizovaný servis. A ten se vám třeba v případě BMW nebo Audi hodně prodraží. Ale i když netrváte na značkovém servisu, v případě některých značek provětráte peněženku kdykoliv budete chtít na autě něco opravit. A to proto, že budou dražší náhradní díly.


3) Pozor na cenu “od”

Každý výrobce má trochu jinou cenovou politiku. Najdou se výrobci, pro které základní výbava obsahuje už vše, co potřebujete, a za příplatek se nabízí jen nadstandard. Potom najdete ale značky, které do základní výbavy nedají ani elektrické stahování okének. Na to si dejte pozor, protože cena auta, které skutečně nabízí vše, co od něj požadujete, může být o hodně vyšší. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma aut do 500 000 Kč.

Základní výbavou daného modelu se myslí jeho nejlevnější verze. Nadstandardní výbavu může představovat cokoliv od funkcí palubního počítače, ovládání oken a sedaček nebo designové prvky. Základní výbava není nijak definována a to, co je pro jednoho výrobce základní výbavou, je pro jiného nadstandard. Vždy si předem zjistěte, co je zahrnuto v ceně daného stupně výbavy.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)