Pojištění zvířat PetExpert: recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Přemýšlíte, zda pojistit svého domácího mazlíčka? Nevíte, jaké pojištění vybrat? Přečtěte si naši recenzi pojištění zvířat od PetExpert a budete hned o něco moudřejší.

Petexpert

Pojištění zvířat už není dávno pouze pro nechutně bohaté majitele nehorázně drahých mazlíčků. S dnešními cenami veterinárních služeb a možnostmi, jaké vůbec zvěrolékařský obor nabízí, se pojištění zvířat stalo běžnou součástí hovoru majitelů. Kdo má zvíře pojištěné, nemusí chodit ke zvěrolékaři s obavami a peněženku u pokladny vytahovat třesoucíma se rukama. Protože pojišťovna za něj výlohy pokryje. Ale vyznat se v nabídce a v podmínkách pojištění zvířat není o nic snazší než vybrat správné pojištění pro člověka. Jsme tu, abychom vám pomohli. Čtěte dál.

Co je pojištění PetExpert a jak funguje?

Pojištění PetExpert poskytuje ČSOB. Pojistit můžete nejen zdravotní, ale také jiné výlohy, které se s neočekávanými událostmi pojí. Funkce pojištění a výše, do jaké pojišťovna výlohy hradí, se určují podle zvoleného balíčku. Úhrada zdravotních výloh funguje podobně jako lidské zdravotní pojištění. Najdete zvěrolékaře, který má s pojišťovnou smlouvu, a necháte zvíře ošetřit u něj. Nic neplatíte, pojišťovna poskytne peníze rovnou zvěrolékaři. Platíte pouze to, co do pojištění nespadá. Veterináře ve svém okolí, kteří s pojišťovnou spolupracují, najdete snadno pomocí vyhledávače na stránkách PetExpertu. V případě jiných událostí, jako je hrazení nákladů spojených s nalezením nebo úhrada způsobené škody, funguje jako každé jiné komerční pojištění. Vy zaplatíte výlohy na místě a od pojišťovny po předložení patřičných dokumentů dostanete peníze zpět.

Pro koho je pojištění určeno?

Pojištění PetExpert je určeno pro majitele domácích mazlíčků – psů a koček. Samozřejmě pro vstup do pojišťovacího programu se kladou určité podmínky podobně jako u jiných služeb tohoto směru. Pojistit můžete pejska od 50 dnů stáří do 6–10 let věku podle plemene. Kočky potom mohou být maximálně 8 let staré. Zvažovat pojištění může každý, kdo chce mazlíčkovi poskytnout nejlepší možnou péči nebo kdo se obává vysokých výdajů za způsobenou škodu – to se vyplatí především majitelům agresivnějších psů nebo loveckých plemen. Samozřejmě také majitelům sportovních a služebních psů. Obecně se pojištění zvířete vyplatí každému, kdo si pořizuje štěňátko, protože zdravotní výlohy za veterinu se budou v průběhu života zvyšovat. Naopak majitelé starších zvířat už pravděpodobně o pojištění uvažovat nebudou.

Jaká rizika pojištění kryje?

Dle zvoleného balíčku se můžete pojistit pro různá rizika. Samozřejmostí jsou výdaje zdravotní – úrazy, nemoci, léčba, hospitalizace. Také diagnostika je důležitou součástí, protože právě laboratorní vyšetření krve třeba před zákrokem může stát víc než operace samotná. Dále hradí pojištění škodu na zdraví, majetku či jiných zvířatech, kterou pes nebo kočka způsobili. V případě smrti mohou některé balíčky hradit pořizovací cenu zvířete – tuto možnost budou pravděpodobně využívat majitelé služebních psů nebo chovatelé. To samé platí o náhradě škody v případě ztráty nebo odcizení. Zajímavá je také možnost hradit náklady na hledání ztraceného zvířete – ať už jde o inzerci nebo odměnu nálezci, nebo hrazení pobytu v dočasném opatrování. Pokud majitel o pejska nebo kočku pečuje sám a obává se neschopnosti, může si zaplatit pojištění pro případ hospitalizace. V takovém případě hradí pojišťovna náklady na opatrování zvířete po dobu hospitalizace.

Jaké jsou výluky z pojištění?

Jako každé pojištění také toto obsahuje řadu výjimek. Nutno říci, že jejich počet je dost vysoký, což poněkud znevýhodňuje celou službu. U zdravotních výloh pojištění neplatí pro preventivní úkony včetně očkování, ale také dentální hygienu, dietní stravu nebo kosmetické zákroky. Pojišťovna také nezaplatí žádné výlohy související s nemocí nebo úrazem vzniklým před vznikem pojištění, ani jakékoliv úkony související s rozmnožováním zvířete – kastraci (pokud není součástí lékařem nařízené léčby), stavy související s březostí nebo krytím. Stejně tak se netýká dědičných nebo degenerativních onemocnění. V některých případech nebude hrazena léčba jedné končetiny, pokud tímto onemocněním byla postižena párová končetina před vstupem do programu. Pojišťovna také nehradí ošetření u jiných než smluvních lékařů (s výjimkou akutních stavů), pohotovostní poplatky a léčbu chronických onemocnění. U těch je hrazena diagnostika a léčba při prvním výskytu. Vše je také hrazeno do určitého stropu dle smluveného balíčku. Vše nad tento strop pacient hradí sám.

Při pojištění na vzniklou škodu pojišťovna nehradí škodu vzniklou na majetku vašem nebo vašich blízkých, na zapůjčeném majetku, nemajetkovou škodu nebo škodu související se sportovní činností či s výkonem myslivosti. Úmrtí a ztráta zvířete také obsahuje mimo jiné výjimky jako věk nebo třeba usmrcení zvířete v důsledku nutné obrany jinou osobou. Výlohy spojené s opatrováním zvířete v případě vaší vlastní hospitalizace jsou také ošetřeny řadou výjimek, mezi které patří třeba porod nebo hospitalizace v důsledku nemoci, která vznikla před vznikem pojištění. Všechny výlohy se také hradí až od určité chvíle od sjednání pojištění, aby se eliminovala možnost, že majitel uzavíral pojištění účelově.

Jaká je cena pojištění PetExpert?

Pojistné programy se liší podle toho, zda pojišťujete psa, nebo kočku (jiné zvíře tento program pojistit neumožňuje). Kočky vyjdou ve všech programech o zhruba 100 Kč levněji. Zato u psů se nerozlišuje velikost. Balíčky si můžete vybrat 4 v ceně od 299 do 599 Kč za měsíc. Liší se v cenovém stropu za veterinární výlohy. Náklady na nalezení a opatrování se hradí až od druhé úrovně, ztráta či krádež nebo smrt mohou být proplaceny až od třetího balíčku. Strop vyplacených výloh se pohybuje od 35 tisíc za rok u nejlevnějšího do 120 tisíc za rok u nejdražšího balíčku.

Jaké jsou podmínky sjednání pojištění?

Základní podmínkou, kterou musí splňovat zvíře při vstupu do programu, je věk. Nejnižší věk zvířete pro pojištění je 50 dnů a musí být řádně čipováno. Identifikační čip je možné doplnit v průběhu 30denní čekací doby na sjednání pojištění. Nejstarší kočka, kterou PetExpert pojistí, je 8 let stará. U psů se věková hranice pohybuje podle velikosti plemene, protože různá plemena se dožívají různého věku. Malá plemena mohou do programu vstoupit do 10 let, střední do 8 a velká do 6 let. Pejsek nebo kočka musí být očkováni podle řádného očkovacího kalendáře a docházet na pravidelná preventivní vyšetření. Pojišťovna má právo požadovat před uzavřením smlouvy veterinární prohlídku u vybraného zvěrolékaře, aniž by hradila náklady na tuto prohlídku. Většinou ale pouze vyplníte zdravotní dotazník.

Jak pojištění PetExpert sjednat?

Pokud si chcete sjednat pojištění PetExpert, nejprve zvolíte, zda chcete pojistit pejska, nebo kočku. Vyplníte údaje o věku a plemenu. Vyberete si vhodný balíček. Pěkný je dotazník, který na vás ihned vyskočí. Několika návodnými otázkami pojišťovna ověří, zda jste vybrali správný balíček nebo zda se pro vás pojištění vůbec hodí. Poté vyplníte všechny potřebné údaje o sobě a o svém mazlíčkovi. Dál už jen čekáte na potvrzení. Sjednání tedy probíhá celé online a je velmi snadné.

Zákaznická podpora pojištění PetExpert

Samotný web je velmi přehledný. V často kladených otázkách a v sekci zákaznické podpory najdete veškeré možné informace. Přehled hrazených a nehrazených situací je velmi přehledný a transparentní. S podporou můžete komunikovat přes online chat, telefonem nebo e-mailem. S rychlostí odezvy jsou klienti většinou spokojeni.

Výhody a nevýhody pojištění PetExpert

Největší výhodou pojištění PetExpert je přehledný web, skvělá zákaznická podpora a jednoduchost sjednání. Cenově patří k těm lepším na českém trhu. Klienti ČSOB mohou přijít k výhodnějším nabídkám. Smluvních veterinářů je hodně, ale zdaleka to nejsou všichni. Včas si zjistěte, zda se nějaký takový nachází ve vašem okolí. Na stránkách najdete vyhledávač. Skvělé je pojištění odpovědnosti za vzniklou škodu až do dvou milionů.

Na druhou stranu v rámci pojištění je mnoho výjimek, které ho stavějí do méně výhodného světla. Za závažné považujeme absenci jakýchkoliv plateb spojených s rozmnožováním zvířete, kastrací nebo porody. Také škoda způsobená na pronajatém majetku není hrazena. Pokud tedy váš pes poničí vybavení ve vašem pronajatém bytě, nemáte nárok na úhradu vzniklé škody. Pojištění také nehradí degenerativní nebo dědičná onemocnění. Přitom právě dědičná onemocnění jednotlivých plemen nebo onemocnění ve vysokém věku zvířete tvoří velkou část plateb za veterinární péči.

Výhody

  • Snadné sjednání
  • Přehledný web
  • Cenově výhodné ve srovnání s podobnými službami
  • Skvělá zákaznická podpora
  • Velké množství smluvních veterinářů
  • Pojištění odpovědnosti za vzniklou škodu ve všech balíčcích

Nevýhody

  • Velké množství výjimek, které pojišťovna nehradí
  • Pojišťovna nehradí chronické nemoci nebo stavy spojené s rozmnožováním 
  • Pojišťovna nehradí škodu na pronajatém majetku (důležité, pokud bydlíte v nájmu)
  • Neplatí v zahraničí

Co o PetExpert říkají klienti?

Zkušenosti klientů se dělí do dvou kategorií. Ti, kteří jsou spokojeni, jsou většinou majitelé zvířat, které potkal neočekávaný úraz. Stejně jako lidské úrazové pojištění zde hradí tato služba zdravotní výlohy. Tito klienti si pochvalují především jednoduchost. Žádné papírování, pouze zaplatit 10% spoluúčast u zvěrolékaře a ten si úkon vykáže na pojišťovnu. Pokud se jedná o smluvního lékaře. Tito klienti jsou spokojeni. Velmi nespokojeni jsou většinou ti klienti, kterým pojišťovna odmítla zdravotní výlohy zaplatit. A těch je hodně. Především majitelé zvířat s dlouhodobým onemocněním, které se objevilo až po sjednání pojištění, věřili, že se jim na léčebné výlohy pojištění bude vztahovat. A nikoliv. Tyto případy jsou velmi časté.

Recenze PetExpert

Pokud zvažujete pojištění PetExpert, pečlivě si prostudujte podmínky. Na stránkách je mají velmi přehledně a transparentně zpracované. Zjistěte si včas, zda pojištění bude krýt náklady, kterých se obáváte a které očekáváte. Pojištění se hodí pro majitele větších plemen, jelikož veterinární výlohy jsou v tomto případě vyšší, a přitom se velikost psa u výše pojistného nezohledňuje. Je ovšem nutné pojistit zvíře včas v co nejnižším věku. Pokud se totiž už symptomy nějakého problému před vznikem pojištění objevily, pojišťovna je hradit nebude. Nehodí se pro vás také tehdy, pokud se obáváte vzniku chronického nebo degenerativního onemocnění vzhledem k plemeni nebo rodokmenu zvířete. Ta totiž pojišťovna nehradí. Náklady na opatrování zvířete vzniklé v důsledku vaší hospitalizace se pro vás také nehodí, pokud hospitalizaci očekáváte. Pokud totiž vaše onemocnění již projevilo jakékoliv symptomy, částka proplacena nebude. Dále je nutné si zjistit, zda se ve vašem okolí nachází smluvní veterinář. Lidé z velkých měst nebudou mít problém. Pojištění se proto příliš nehodí pro obyvatele menších obcí, kde je menší koncentrace zvěrolékařů.

Shrnutí

Pojištění PetExpert se vyplatí především majitelům mladých zvířat, protože pokud váš mazlíček nastoupí do pojištění bez zdravotních problémů, pojišťovna vám pokryje úrazy a nemoci, které budou přibývat. Na druhou stranu je ale třeba počítat s řadou výjimek. Pro majitele velkých plemen je skvělé pojištění odpovědnosti za vzniklou škodu na zdraví, majetku či jiných zvířatech. Pokud o pojištění uvažujete, pečlivě si prostudujte přehledně podané podmínky na stránkách PetExpert a zvažte, zda je pro vás výhodné a jaký se pro vás hodí balíček.

Lze jednoznačně říct, že pojištění PetExpert se hodí v případě úrazu a jednorázových nečekaných nemocí či zdravotních komplikací. Co vašeho mazlíčka potká, ale předpokládat nemůžete. Jako v případě každého jiného pojištění, předem nevíte, zda se vám vyplatí. Proto se tomu říká pojištění.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma pojištění PetExpert.

Ano. Doložíte pouze odhad věku od jakéhokoliv zvěrolékaře.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)