TOP 9: Nejlepší autobazary v Brně 2024 - recenze, diskuze


Výběr redakce

Velký výběr ojetých aut s prodlouženou zárukou Carlife®


Oblíbená volba

Jediný český autobazar s mezinárodním certifikátem kvality TÜV


Důvěryhodný autobazar

Menší autobazar, který se těší velké přízni zákazníkůSpecialisté na manažerské vozy

Luxusní automobily od specialistů s 20 letou praxí


Nejsnadnější cesta k autu

Autobazar Brno

Nákup ojetého automobilu je finančně výhodnější než nákup nového, je s ním však spojená jedna z největších obav řidičů – porucha a nákladné opravy brzy, nebo dokonce neprodleně, po nákupu. Abyste se jich vyvarovali, je za prvé třeba vědět, co si při nákupu ojetého auta zkontrolovat, za druhé pečlivě vybírat, od koho auto koupit.

Při nákupu použitého vozu je důležité se detailně seznámit s jeho celkovým stavem, tzn. exteriérem, interiérem a technickou částí. Ideální je vzít si k prohlídce nezávislého automechanika, případně někoho, kdo se v autech vyzná. Nemáte-li tuto možnost a musíte se spoléhat na svůj úsudek, pomůže vám našich 7 tipů, jak vybrat ojeté auto, které naleznete níže.

Při výběru autobazaru jsou nejlepším zdrojem informací recenze – a úplně nejvíce ty, jež jsou od lidí, které znáte. Spoustu se toho dozvíte i z recenzí na internetu, informace zde je ale třeba brát s rezervou, ať už kvůli konkurenčnímu boji nebo kvůli jednostrannému pohledu na danou situaci.

Největší podíl na trhu ojetých vozů má Škoda Auto, jež je oblíbená i na trhu s novými automobily a má širokou servisní síť s poměrně nízkou cenou oprav (v porovnání s auty ze zahraničí). Za ní následuje Volkswagen, Ford, Hyundai, Renault a Peugeot.

Velký výběr ojetých aut s prodlouženou zárukou Carlife®

AAA Auto je jedním z největších a nejstarších bazarů, který má pobočky po celé České republice – tu brněnskou najdete v Černovicích. Vzhledem k velikosti autobazaru je nabídka aut poměrně velká, pokud byste si ale na pobočce nevybrali, můžete si na webu AAA Auto vyhledat z více než 12 000 aut to vaše vysněné. Firma vám ho pak doveze na brněnskou pobočku, kde si ho můžete prohlédnout, případně vám auto mohou předvést u vás doma.
Na svá auta dává AAA doživotní záruku na legální původ vozu a prodlouženou záruku Carlife® na mechanický stav vozu (až 36 měsíců). Auta také vykupuje a zajišťuje i financování na splátky, jejichž orientační výši si lze spočítat na webu.
Autobazar AAA Auto je v Brně největší, je však nutné říci, že má poměrně dost nespokojených zákazníků. Nejvíce výtek padá na komplikace s převozem z jiné pobočky, snižováním ceny vykupovaného vozu nebo na jednání personálu. Jiné recenze si však jednání personálu pochvalují, je tedy evidentní, že velkou roli zde hraje lidský faktor.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jediný český autobazar s mezinárodním certifikátem kvality TÜV

Auto ESA, jež má kromě Brna pobočky po celé České republice, je jako jediný z českých bazarů držitelem mezinárodního certifikátu TÜV NORD, pro jehož získání je třeba splnit řadu přísných podmínek týkajících se kvality služeb.

Předtím, než se do bazaru vypravíte, je možné si na webu prohlédnout nabídku více než šest tisíc vozů z celé ČR – pokud byste si vybrali auto z jiného města než z Brna, bude vám na zdejší pobočku dovezeno. Auto ESA svá auta podrobuje přísné detailní kontrole, k nákupu si ale můžete pozvat též vlastního automechanika. 

Autobazar ESA je jedním z největších brněnských bazarů a tak má poměrně dost hodnocení, která jsou jak pozitivní, tak i negativní. Ty pozitivní si chválí především profesionální přístup prodejců a příjemné zázemí, ty negativní se nejčastěji týkají nižší výkupní ceny vozu, než jakou zákazník požadoval, s čímž se lze setkat napříč všemi autobazary. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Menší autobazar, který se těší velké přízni zákazníků

Autobazar Auto-Šerý, který najdete na jižním okraji Brna-střed, není příliš velký a nemá tak širokou nabídku jako velké autobazary, zato ale může nabídnout spolehlivost, profesionální přístup a férové jednání. To dokládají i názory zákazníků, které jsou v drtivé většině kladné, někteří z nich dokonce nakupují u Auto-Šerý opakovaně.

Na prodejně je na výběr zhruba z 200 ojetých aut, jejichž nabídku si můžete v klidu prohlédnout předem na webu. Auto-Šerý nabízí 100% garanci původu vozu a najetých kilometrů. Při nákupu za vás zařídí STK, doklady spojené s převodem vozu, spotřebitelský úvěr a havarijní a povinné pojištění.

VÝHODY

NEVÝHODY

Luxusní automobily od specialistů s 20 letou praxí

CarDeal, sídlící v Brně-Bosonohy, je menším prodejcem, který se specializuje na luxusní manažerské a referenční vozy (auta, jež automobilky půjčují zaměstnancům pro služební účely). Svá auta si pečlivě vybírá a zaměřuje se především na vozy zánovní a lehce ojeté. Kontroly provádí ve vlastním servisu a stojí si za nimi natolik, že na auta nabízí roční záruku zdarma. K dokoupení jsou pak prodloužené záruky v délce 5, 10 a 15 let. Luxusní auta ve skvělém stavu si žádají také náležité uskladnění a tak má CarDeal všechny své kousky v zastřešené hale. Pokud byste si v bazaru nevybrali, můžete zadat své požadavky a CarDeal vám pomůže najít vaše vysněné auto prostřednictvím svých dodavatelů v zahraničí.

Vzhledem k užšímu zaměření a menší velikosti má bazar recenzí méně než jiné, co je však velice příznivé je fakt, že většina jich je kladných a vyskytnou-li se nějaké negativní, bazar na ně vždy reaguje.

VÝHODY

NEVÝHODY

Prodej a výkup ojetých automobilů s více než 20 letou tradicí

Auto Com sídlí v Brně-Židenicích a patří k jedněm z nejdéle působících autobazarů v Brně a zároveň těm, kteří se mohou pochlubit bezproblémovou pověstí, což dokazují recenze spokojených zákazníků. Nejvíce chválený je profesionální přístup, jednání na rovinu, kvalitní vozy, servis a další – zákazníci superlativy opravdu nešetří a někteří zde nakupují opakovaně.

Firma nabízí osobní, užitkové, terénní a další vozy značek (převážně) Volkswagen, Škoda Auta, Audi, BMW a Ford, jejichž kvalitu si prověřuje ve vlastním servisu. K tomu má i pneuservis, takže je možné na jednom místě zařídit vše, co potřebujete – včetně pojištění, financování, prodeje starého auta, STK a vyřízení dokladů spojených s převodem. Pokud by se vám nepodařilo vybrat auto na prodejně, Auto Com se na základě vámi zadaných parametrů pokusí sehnat auto přímo pro vás.

VÝHODY

NEVÝHODY

Prodej aut z operativních leasingů nebo zánovních aut ze zahraničí

Brněnský autobazar fungující přes 20 let se specializuje na vozy z operativních leasingů a dovoz ojetých aut ze zahraničí. Kromě osobních nabízí také nákladní a obytné automobily, přívěsy a užitková vozidla, všechny je možné financovat hotovostí, klasickým úvěrem nebo leasingem. Autocentrum Slatina garantuje bezproblémový právní původ a kvalitu vozidel, na které dává prodloužené záruky. Pokud byste však měli jakékoliv pochybnosti, není problém nechat si auto před nákupem zkontrolovat ve vlastním servisu.

Recenzí na bazar příliš mnoho není, většina je však kladná, takže Autocentrum Slatina lze zařadit mezi spolehlivé prodejce.

VÝHODY

NEVÝHODY

Výběr ojetého auta s možností bezplatné výměny z pohodlí domova

Od společnosti Mototechna si můžete vybrat ojetý nebo zánovní automobil z pohodlí domova, objednané auto vám pak dovezou kamkoliv v rámci celé České republiky. Pokud se bojíte, že se auto porouchá během prvních pár dnů provozu, tak věřte, že ho do 10 dnů můžete bezplatně vyměnit. Stejně tak lze auto vrátit i pokud se vám nebude líbit, důvod vrácení uvádět nemusíte. Kromě toho platí na ojeté auto koupené online standardní zákonná záruka na skryté vady v délce 6 měsíců a doživotní garance legálního původu vozu a najetých kilometrů, kterou dává Mototechna. Nákup auta je možné financovat všemi známými způsoby a je též možné rovnou vyřídit jeho pojištění. 

Recenze na Mototechnu jsou převážně pozitivní, pouze jeden zákazník není spokojen s tím, že při výkupu na protiúčet bylo dovezeno nové auto, ale nebylo odvezeno vykupované.

VÝHODY

NEVÝHODY

Pohodlný online výběr z milionů vozů všech kategorií z celé Evropy

Při objednávce nového vozu se nemusíte spoléhat pouze na prodejny v okolí, ale můžete klidně vyhledávat z nabídky milionu vozů z celé Evropy. Jak? Třeba přes Carvago, které není klasickým kamenným bazarem, ale bazarem internetovým. Auto si vyberete dle vámi zadaných parametrů přes web, objednáte, certifikovaný technik ho prohlédne a následně doveze k vám domů. Carvago za vás také zařídí náležitosti spojené s převodem vozu, financováním či pojištěním. A jak jste chráněni pro případ, že auto není v pořádku? Za prvé nákup potvrzujete až na základ detailní zprávy od technika, za druhé je možné auto do 14 dnů vrátit a za třetí dává Carvago k zákonné záruce na skryté vady ještě navíc záruku 6 měsíců na motor, převodovku a diferenciál. 

Objednání ojetého vozu online sebou může nést určitou míru rizika, jedná se ale o pohodlný způsob nákupu, při kterém se nemusíte spoléhat pouze na omezenou nabídku aut z vašeho okolí. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Ojeté automobily s prověřením původu

Autobazar Sláva Auto, jež sídlí v části Brno-Bosonohy, patří k těm menším, nabídka služeb je však stejná jako u větších bazarů. Auta si lze předvybrat na webu, financování je možné na leasing či úvěr (Essox, GE Money auto), při nákupu lze uzavřít povinné a havarijní pojištění, firma za vás zařídí veškeré formality spojené s převodem či zajistí STK a kontrolu emisí. Pokud byste zde chtěli auto prodat, je tak možné učinit výkupem za hotovost nebo na protiúčet.

Zákazníci jsou se Sláva Auto převážně spokojeni a chválí si překvapivě dobrý přístup. Ojedinělé negativní recenze si nejčastěji stěžují na to, že auta nejsou příliš čistá, což je ovšem dáno umístěním bazaru. Výtky k technickému stavu či poruchám po zakoupení se nevyskytují.

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat ojeté auto

1) Doklady a identifikace vozidla

Nejdůležitější je VIN kód, který je vyražený buď v prostoru motoru, na podlaze, v zavazadlovém prostoru, na přepážce mezi motorem a kabinou vozu nebo pod čelním sklem. Vždy musí souhlasit s údaji v technickém průkazu, který je hlavním dokladem k autu.
Důležitý je také typový štítek, který najdete v motorovém prostoru nebo na sloupku vozidla. Údaje na štítku musí opět souhlasit s technickým průkazem.


2) Míra opotřebení interiéru napoví skutečné stáří auta

Auto má dle tachometru najeto 50 000 km, ale řadící páka a volant jsou ohmatané, pedály sešlapané a čalounění prosezené a ošoupané? Pak zřejmě nebude něco v pořádku. U auta, které má najeto přes 200 000 km je vyšší míra opotřebení běžná a nemusí hned nutně znamenat, že má auto zásadní vady, pokud má však oficiálně najeto málo a je opotřebené hodně, zřejmě došlo k přetočení tachometru.


3) Kontrola exteriéru a seznámení se se stavem vozu.

Zkontrolujte lak – hledejte stopy po broušení, tmelení a přelakování, lícování a spáry jednotlivých dílů karoserie, lak na šroubech (je-li poškozený, díl se měnil), okolí světel, těsnění oken a dveří. Podívejte se, zda nekorodují prahy. Nebojte se projít vše opravdu důkladně, včetně vyndání koberečků, plastových krytů a dalších částí, které vám umožní detailně prohlédnout konstrukci vozu.


4) Jak poznat nefunkční airbagy

Otočíte-li klíček, rozsvítí se kontrolky, které následně začnou zhasínat jedna podruhé. Pokud kontrolka airbagů zhasne společně s jinou, znamená to, že je s ní spojena a airbag není funkční = auto je havarované.


5) Bez zkušební jízdy auto nekupujte

Zkušební jízda je jeden z nejlepších způsobů, jak poznat, zda je auto v pořádku či nikoli. Seriózní prodejce by vám ji měl vždy umožnit, pokud tak neučiní, je to celkem spolehlivé znamení, že byste od auta měli dát ruce pryč.


6) Startujte za studena a při jízdě pozorně poslouchejte

Nenechte prodejce nastartovat auto bez vaší přítomnosti, i během startování poznáte možné problémy. Startování musí být plynulé stejně jako následující jízda. Z motoru, podvozku, výfuku a od kol byste neměli slyšet žádné škubání, vrzání, hučení, klepání a podobně, v záběru by neměly být prodlevy, ztráta výkonu, volant by neměl příliš vibrovat, auto by nemělo táhnout ke straně (když na chvilku pustíte ruce z volantu). Kupujete-li auto s automatickou převodovkou, změna rychlosti musí být taktéž plynulá, neměli byste slyšet zadrhávání ani prodlevy.


7) Po jízdě znovu zkontrolujte motor

Jakmile skončíte vaši zkušební jízdu, otevřete kapotu a znovu zkontrolujte motor. Není přehřátý? Nebublá příliš voda v chladiči? U starších automatů se podívejte na olej – pokud je černý nebo je cítit po spálenině, značí to vysoký stupeň opotřebení a problémy v blízké budoucnosti.

Často kladené otázky

Nákup auta online je o něco jiný, než u spotřebního zboží – i když takové služby existují, nikdo si asi vůz neobjedná a nenechá dovézt bez prohlídky. Objednávce většinou předchází osobní prohlídka a poté rozhodnutí a objednání, případně si auto rezervujete a následně jedete prohlédnout osobně. V každém případě by i nákup auta online mělo provázet řádné sepsání smlouvy včetně podrobností o celkovém stavu vozu. Na vůz se pak vztahuje standardní záruka na skryté vady, někteří prodejci také dávají možnost auto vrátit do 14 dnů, což ale mívá další podmínky (např. omezení počtu najetých kilometrů), se kterými byste se měli před nákupem seznámit.

Skryté vady jsou vady, jež nemůže zákazník při nákupu zjistit nebo ho na ně autobazar neupozorní. Nejedná se tedy o vady, o kterých byl zákazník informován nebo je mohl odhalit během vlastní prohlídky vozu (prasklá světla či zrcátka, nefunkční stěrače, viditelné škrábance).

Při podpisu smlouvy je vždy nutné vyžadovat předávací protokol, ve kterém je detailně popsán technický stav vozu včetně případných vad. Nikdy nepodepisujte smlouvu s formulací „jak stojí a leží“, jež zbavuje autobazar jakékoli odpovědnosti.

Zákonná záruka je 24 měsíců, přičemž prokazovací povinnost je prvních 6 měsíců na straně bazaru, tzn. vyskytne-li se na autě závada během prvních 6 měsíců, autobazar musí dokázat, že v době nákupu na něm žádné vady nebyly. Po uplynutí 6 měsíců přechází prokazovací povinnost na zákazníka.

Půjčíte-li si na auto peníze formou klasické bankovní půjčky, je auto od začátku vaším majetkem a můžete s ním nakládat jak uznáte za vhodné. U finančního a operativního leasingu je auto vždy majetkem leasingové společnosti. V případě leasingu finančního přechází po splacení do vlastnictví kupujícího, u operativního zůstává stále majetkem společnosti, hodí se tak nejvíce pro ty, kteří auto potřebují pouze na omezené časové období.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)