9 nejlepších autobazarů v Ostravě 2024 - recenze, diskuze


Výběr redakce

Mezinárodní certifikát kvality jako záruka spolehlivosti 


Specialisté na Passaty, Octavie a Superby

Prohlídka vozu v showroomu jen pro vás a možnost 2 leté záruky


Nehavarované vozy po 1. majiteli

Vozy po prvním majiteli s doživotní garancí původu


Další na zvážení

Spolehlivá a nehavarovaná auta stará maximálně jeden rok

Nejsnadnější cesta k autu

Autobazar Ostrava

Koupit ojeté auto v bazaru je, především díky nízké ceně, oblíbený způsob, jak získat vůz. Ne všechny autobazary ale mají dobrou pověst a nemálo jejich zákazníků se již setkalo nejen se špatným přístupem, ale také s poruchou bezprostředně po nákupu. Na zákazníkovi tak je, aby si nejen pečlivě vybíral autobazar, ale také aby věděl, co všechno si při nákupu ojetého auta pohlídat.

V České republice je favoritem mezi použitými vozy Škoda Auto, která má díky servisnímu zázemí největší podíl. Za ní následuje Volkswagen, Ford, Hyundai, Renault a Peugeot.

Kromě platby v hotovosti máte při nákupu ojetého vozu další 4 možnosti financování:

  • Operativní leasing: Auto patří leasingové společnosti a nikdy nepřechází do vašeho vlastnictví, jedná se v podstatě o dlouhodobý pronájem. Výhodou je, že se nemusíte o nic starat, ve splátkách bývá obvykle zahrnutý servis, dálniční známky nebo silniční daň (u podnikatelů). Běžná doba operativního leasingu je 1 až 5 let, poté ho lze ukončit nebo auto vyměnit za novější a pokračovat dále, což je další výhoda. Nevýhodou je pak limit najetých kilometrů, který se liší dle jednotlivých společností.
  • Finanční leasing: Po dobu splácení je auto majetkem leasingové společnosti, která je zapsaná i v technickém průkazu. Splácíte tak auto, které není vaše a v případě finančních problémů o něj můžete velice snadno přijít. Vůz přechází do vašeho vlastnictví až po úplném splacení.
  • Spotřebitelský úvěr: Je obvykle levnější než leasing, navíc je auto po celou dobu splácení vaším majetkem. Pokud se ale dostanete do finančních problémů, které vyústí v exekuci, i tak o něj můžete přijít. Některé společnosti vám mohou nabídnout úvěr ve výši 100 %, někde budete muset složit akontaci. Banka si také prověří vaše schopnosti splácet.
  • Výkup na protiúčet: Při nákupu nového auta prodáváte vaše staré. Pokud je hodnota vykupovaného auta nižší, doplatíte rozdíl ceny – hotově nebo jednou z výše uvedených variant.

Při nákupu na splátky si dejte pozor na výši úroků a RPSN, poplatků za zpracování úvěru, pokuty za předčasné splacení, kolik celkem zaplatíte a jakým způsobem se řeší případné soudní spory. Úvěrovou smlouvu si pečlivě prostudujte a pokud si nebudete jistí, ptejte se.

Mezinárodní certifikát kvality jako záruka spolehlivosti

Ostravská pobočka celorepublikového Auto ESA, jež mezi ostatními vyniká držením mezinárodního certifikátu TÜV NORD, který je potvrzením kvality nabízených služeb, se nachází v Moravské Ostravě.

Před osobní prohlídkou na pobočce si můžete vůz předvybrat na webu, kde najdete více než šest tisíc vozů z celé ČR – vyberete-li si auto odjinud než z Ostravy, Auto ESA vám ho doveze k prohlídce. Vozy u Auto ESA prochází pečlivou technickou kontrolou, pokud byste však měli pochybnosti můžete sebou vzít vlastního automechanika. Financování je možné všemi dostupnými způsoby, tzn. hotově, na leasing nebo úvěrem, možný je také výkup starého auta na protiúčet.

Autobazar ESA patří mezi největší ostravské bazary a tak má spoustu hodnocení, která jsou pochvalná i negativní. Chváleno je nejvíce zázemí prodejny a velký výběr, výtky naopak padají na dlouhé čekání nebo nízké ceny vykupovaných vozů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Prohlídka vozu v showroomu jen pro vás a možnost 2 leté záruky

Autodraft, sídlící v části Ostrava-Poruba nabízí (převážně) auta koncernu Volkswagen a pro své zákazníky se snaží udělat maximum k jejich spokojenosti, což se mu dle recenzí daří. Negativní ohlasy nenajdete skoro žádné, naopak je zde spousta pozitivních, které chválí profesionální přístup i kvalitu vozů.

Abyste si mohli auto v klidu prohlédnout a získat veškeré potřebné informace, můžete si showroom a servis (Autodraft má vlastní) rezervovat pouze pro sebe. Potřebujete-li více času na rozmyšlenou, není nutné bazar navštěvovat znovu – auto si objednáte online, načež prodejce zařídí náležitosti spojené s převodem a poté vám vůz přiveze domů. Zařídí také financování nebo pojištění. Záruka je možná v délce až 2 roky, podmínkou je ale pravidelný servis  a zaplacení poplatku 10 000 Kč.

VÝHODY

NEVÝHODY

Vozy po prvním majiteli s doživotní garancí původu

JVK Auto sídlí v Ostravě-Třebovicích, kde již od roku 2001 nabízí prověřené a pravidelně servisované vozy, jež si můžete prohlédnout také na webu, které jsou z většiny po prvním majiteli – na původ automobilů je doživotní garance. Váš nový ojetý vůz lze financovat leasingem nebo úvěrem, můžete zde také nechat vaše staré auto na protiúčet. Zařídit lze i havarijní pojištění a povinné ručení.

Autobazar je menší a s užší nabídkou, převážná část zákazníků je ale s přístupem prodejce a kvalitou vozu spokojena. Ojedinělé negativní recenze zmiňují nepřesnosti v inzerátech a opravy následující po nákupu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Spolehlivá a nehavarovaná auta stará maximálně jeden rok

Hledáte-li vůz, který bude minimálně opotřebovaný, mohl by vás zaujmout autobazar Superauta.cz sídlící ve Slezské Ostravě. Autobazar s vlastním servisem a myčkou funguje již od roku 1999 a specializuje se na zánovní a referenční vozy (auta, jež půjčují automobilky svým zaměstnancům) a vozy z ukončených leasingů, jež jsou staré maximálně jeden rok. Auta jsou prověřená přes registr Cebia a na jejich původ poskytuje firma Superauta.cz doživotní garanci. Autobazar zajišťuje také kompletní financování a pojištění vozidel, možný je též výkup na protiúčet. Před návštěvou bazaru si můžete jeho nabídku prohlédnout na webu.

Stejně jako na další bazary, tak i na Superauta.cz lze najít negativní recenze týkající se stavu vozů nebo neochoty personálu, jsou však ve výrazné menšině a převážná většina zákazníků si naopak jednání zaměstnanců i kvalitu aut pochvaluje.

VÝHODY

NEVÝHODY

Specialista na ojetá užitková vozidla Volkswagen a Ford

Autocentrum Maxi.cz sídlící v Moravské Ostravě uspokojí všechny ty, kteří shání užitkové vozidlo pro své podnikání – dodávku nebo vícemístné auto. Vozy je možné pořídit na splátky od Essox, Moneta nebo Home Credit, a to s akontací již od 0 %. Kromě standardního havarijního pojištění a povinného ručení si lze přikoupit 3 různé programy prodloužené záruky.

Nabídka je úzce specializovaná a ten, kdo shání osobní auto si zde nevybere. Soudě dle recenzí je však Autocentrum Maxi.cz opravdu specialistou ve svém oboru – recenze jsou převážně pochvalné, někteří z hodnotících zde dokonce nakupují opakovaně.

VÝHODY

NEVÝHODY

Malý bazar specializovaný na dovoz aut dle vašich požadavků

Malý bazar sídlí v Ostravě-Porubě a svým zákazníkům slouží již od roku 1990. Na pobočce příliš vozů nenajdete, firma se totiž specializuje na dovoz aut dle přání zákazníka. Vy díky tomu seženete vůz dle vašich představ, aniž byste se museli o cokoli starat – FK Cars auto najde, doveze, vyřídí veškeré doklady spojené s převodem a v případě zájmu také financování a pojištění. Auta dováží především z Německa a slibuje tak vyšší kvalitu za příznivé ceny. Chcete-li se rovnou zbavit vašeho starého auta, můžete ho v FK Cars nechat na protiúčet.

Prodejce patří mezi ty menší, takže recenzí příliš nemá, příznivý je ale fakt, že na něj nejsou, až na jednu výjimku, negativní ohlasy. Někteří z hodnotících jsou dokonce tak spokojeni, že zde nakupují opakovaně.

VÝHODY

NEVÝHODY

Ojetá auta všech typů od osobních přes dodávky až po stavební stroje

Sháníte ojetý osobní automobil, dodávku, pick-up, chladící vůz, valník nebo nosič kontejneru? Pak zajděte do Big Cars v Ostravě-Svinově, autobazaru, který se přesně na tato auta specializuje. Kromě prodeje ojetých vozů všech typů se Big Cars zabývá také přestavbou vozidel a dovozem aut na zakázku dle vašich požadavků. Pokud někde uvíznete, zachrání vás jejich odtahová služba.

Nákup nového osobního či užitkového vozu je možné financovat úvěrem nebo leasingem, případně zde můžete nechat vaše staré auto na protiúčet. Přes Big Cars lze také zajistit pojištění a převod vozu.

Autobazar má řadu pozitivních recenzí, které si pochvalují profesionální přístup a služby, najdou se ale i negativní ohlasy. Ty si z většiny stěžují na to, že cena na webu je uvedena bez DPH a není tedy konečná – my jsme ovšem u inzerátů veškeré údaje k ceně našli.

VÝHODY

NEVÝHODY

Široká nabídka od jednoho z největších bazarů v České republice

Ve Vítkovicích, u stadionu Ostravar Aréna, najdete centrálu jednoho z největších autobazarů v České republice. Nabídka zahrnuje více než 200 zánovních a ojetých vozů od zhruba 30 značek, přičemž jsou všechna ve vlastnictví Autohity. V praxi to znamená garantovaný původ a jistotu, že auto nepochází z trestné činnosti. Kromě toho má také vlastní servis, ve kterém probíhá podrobná kontrola technického stavu před prodejem. Financování vozů je možné úvěrem nebo leasingem, možný je také výkup na protiúčet či zpětný úvěr. Firma spolupracuje s několika úvěrovými a leasingovými společnostmi, takže si z více variant můžete vybrat tu nejlepší pro vás. Kromě standardní zákonné záruky si u Autohity můžete vybrat z několika typů (zpoplatněných) prodloužených záruk.

Autobazar má velkou nabídku, recenze však bohužel příliš pozitivní nejsou. Ačkoli se najdou i ty kladné od spokojených zákazníků, kteří chválí přístup i kvalitu vozů, je zde poměrně velké množství těch, kteří měli s autem po nákupu problémy.

VÝHODY

NEVÝHODY

Široká nabídka s kompletními službami

Autobazar Styl sídlící v Ostravě-Přívoze má poměrně širokou nabídku vozů všech kategorií, které lze koupit za hotové, na úvěr či leasing nebo na protiúčet za váš starý vůz. Při nákupu auta za vás zajistí převod, STK, emise, financování i pojištění, vše tak vyřídíte pohodlně na jednom místě. I pokud byste si zde nekupovali nové auto, stále můžete prodat to staré, a to výkupem za hotové nebo do komisního prodeje.

Hodnocení patří spíše k těm průměrným, výrazně nepřevažují ani kladná, ani záporná. Jako u většiny dalších bazarů tak i zde hrají důležitou roli poruchy po nákupu, které nejde vždy s jistotou předvídat ani eliminovat.

VÝHODY

NEVÝHODY

TŘI tipy, na co si dávat pozor při výběru autobazaru

1) Pročítejte recenze

Jak jsme již psali v úvodu, recenze jsou nejcennějším zdrojem informací. Je však známo, že nespokojení zákazníci píší více recenzí než ti spokojení, a tak je třeba je někdy brát s rezervou. Mezi nejlepší doporučení patří ta od lidí, které znáte.


2) Dobrý prodejce na zákazníka netlačí

Pokud prodejce vyřkne větu ve stylu „o auto je velký zájem“ či „právě volal další zájemce o koupi“, nenechte se vystresovat a donutit k podpisu smlouvy. Zpravidla se jedná o pouhý trik, který vás má přimět ke koupi – a seriózní prodejce ho na vás nepoužije. Zachovejte tedy chladnou hlavu, vše si v klidu rozmyslete a nebojte se slušně odmítnout a z autobazaru odejít, pokud vám nebude cokoli sedět.


3) Obejděte více autobazarů

Tento bod souvisí s výše uvedeným. Udělejte si svůj osobní průzkum a nejdříve obejděte více bazarů. Všímejte si i detailů – nejen zda vás prodejce do něčeho netlačí, ale zda také odpovídá pravdivě a bez uhýbání vašim otázkám, podává pravdivé informace atd.

SEDM tipů, jak vybrat ojeté auto

1) Doklady a identifikace vozidla

Nejdůležitější je VIN kód, který je vyražený buď v prostoru motoru, na podlaze, v zavazadlovém prostoru, na přepážce mezi motorem a kabinou vozu nebo pod čelním sklem. Vždy musí souhlasit s údaji v technickém průkazu, který je hlavním dokladem k autu.
Důležitý je také typový štítek, který najdete v motorovém prostoru nebo na sloupku vozidla. Údaje na štítku musí opět souhlasit s technickým průkazem.


2) Míra opotřebení interiéru napoví skutečné stáří auta

Auto má dle tachometru najeto 50 000 km, ale řadící páka a volant jsou ohmatané, pedály sešlapané a čalounění prosezené a ošoupané? Pak zřejmě nebude něco v pořádku. U auta, které má najeto přes 200 000 km je vyšší míra opotřebení běžná a nemusí hned nutně znamenat, že má auto zásadní vady, pokud má však oficiálně najeto málo a je opotřebené hodně, zřejmě došlo k přetočení tachometru.


3) Kontrola exteriéru a seznámení se se stavem vozu

Zkontrolujte lak – hledejte stopy po broušení, tmelení a přelakování, lícování a spáry jednotlivých dílů karoserie, lak na šroubech (je-li poškozený, díl se měnil), okolí světel, těsnění oken a dveří. Podívejte se, zda nekorodují prahy. Nebojte se projít vše opravdu důkladně, včetně vyndání koberečků, plastových krytů a dalších částí, které vám umožní detailně prohlédnout konstrukci vozu.


4) Jak poznat nefunkční airbagy

Otočíte-li klíček, rozsvítí se kontrolky, které následně začnou zhasínat jedna podruhé. Pokud kontrolka airbagů zhasne společně s jinou, znamená to, že je s ní spojena a airbag není funkční = auto je havarované.


5) Bez zkušební jízdy auto nekupujte

Zkušební jízda je jeden z nejlepších způsobů, jak poznat, zda je auto v pořádku či nikoli. Seriózní prodejce by vám ji měl vždy umožnit, pokud tak neučiní, je to celkem spolehlivé znamení, že byste od auta měli dát ruce pryč.


6) Startujte za studena a při jízdě pozorně poslouchejte

Nenechte prodejce nastartovat auto bez vaší přítomnosti, i během startování poznáte možné problémy. Startování musí být plynulé stejně jako následující jízda. Z motoru, podvozku, výfuku a od kol byste neměli slyšet žádné škubání, vrzání, hučení, klepání a podobně, v záběru by neměly být prodlevy, ztráta výkonu, volant by neměl příliš vibrovat, auto by nemělo táhnout ke straně (když na chvilku pustíte ruce z volantu). Kupujete-li auto s automatickou převodovkou, změna rychlosti musí být taktéž plynulá, neměli byste slyšet zadrhávání ani prodlevy.


7) Po jízdě znovu zkontrolujte motor

Jakmile skončíte vaši zkušební jízdu, otevřete kapotu a znovu zkontrolujte motor. Není přehřátý? Nebublá příliš voda v chladiči? U starších automatů se podívejte na olej – pokud je černý nebo je cítit po spálenině, značí to vysoký stupeň opotřebení a problémy v blízké budoucnosti.

Často kladené otázky

Na ojeté vozy se ze zákona vztahuje záruka 2 roky na skryté vady. Vyskytne-li se porucha během prvních 6 měsíců užívání, je na autobazaru, aby prokázal, že v době nákupu bylo auto v bezvadném stavu. Po 6 měsících přechází prokazovací povinnost na zákazníka.

Jedná se o vadu, kterou není kupující schopný při běžné prohlídce odhalit, nebo o vadu, na kterou bazar při prodeji neupozornil. Nelze tedy reklamovat věci viditelné jako je například odřený lak, prasklé světlo, nefunkční stěrač či signální světla – toto si musíte hlídat při prohlídce vozu.

Auto můžete reklamovat také v případě, kdy po nákupu zjistíte, že bylo bourané, ačkoli bazar tvrdil, že nikoli.

Při nákupu ojetého vozu je tak důležité mít ve smlouvě sepsané veškeré podrobnosti o jeho technickém stavu. V žádném případě nepodepisujte smlouvu s formulací „jak stojí a leží“, která prodejce zbavuje veškeré odpovědnosti.

Na nákup auta online se žádná zvláštní zákonná záruka nevztahuje, platí pouze ta standardní na skryté vady. Internetové autobazary však často nabízejí možnost vrátit auto do určité lhůty (obvykle do 14 dnů).

Může to být nepříjemné a může to znamenat delší dobu bez auta, nikdy však po zjištění závady neopravujte auto na vlastní náklady, přišli byste o nárok na uplatnění reklamace.

Vyskytne-li se na autě závada, je nutné neprodleně upozornit autobazar = uplatnit nárok na reklamaci, a to nejlépe písemnou formou. Pokud bazar reklamaci uzná, začne běžet zákonná lhůta 30 dní na její vyřízení. Během této doby se s vámi bazar dohodne na způsobu odstranění závad či výši kompenzace, načež je možné přistoupit k samotné opravě. S autobazarem komunikujte vždy a pouze písemnou formu, nemažte e-maily, nic nevyhazujte a od všech dokumentů, které vypíše bazar, chtějte kopie.

Pokud autobazar reklamaci zamítne, nechte si vypracovat znalecký posudek a zkuste to znovu. Nejzazším řešením je soudní spor – pokud vyhrajete, autobazar je povinen uhradit veškeré náklady.

Koupíte-li auto přímo od majitele, přeskakujete autobazar a jeho provizi, takže můžete výrazně ušetřit. Těžko ale zjistíte, zda původní majitel jedné fér či nikoli – a pokud ne a vy koupíte auto, které za týden přestane jezdit, reklamace a nápravy se budete domáhat velice těžko.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)