TOP 9: Nejlepší autobazary v Olomouci 2024 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Velká nabídka od jednoho z největších prodejců v České republice


Oblíbená volba

Jediný autobazar v ČR s mezinárodním certifikátem TÜV NORD


Vozy z Rakouska s jasným původem

Specialista na dovoz prověřených vozů z RakouskaGarance původu i najetých km

Garance kilometrů a původu od zavedené firmy


Nejsnadnější cesta k autu

Autobazar Olomouc

Pořízení auta je investicí na mnoho let dopředu, takže je nutné si ji důkladně promyslet. Obzvlášť to pak platí při nákupu auta z bazaru, který může být velice výhodný – pokud si dobře vyberete autobazar a pohlídáte si technický stav vozu. Co všechno byste měli před nákupem zkontrolovat a jaké bazary v Olomouci jsou nejlepší?

Jednoznačně největší výhodou nákupu auta z autobazaru je nízká cena. V případě zánovních vozů, které byly použity pouze párkrát, například jako výstavní kusy na showroomu či výstavě, se pak přidává ještě výhoda v podobě poměrně nízkého rizika nákupu – co se týče technického stavu a původu. V autobazaru najdete velký výběr různých typů vozů a obvykle zde rovnou můžete nechat své původní auto na protiúčet.

Nevýhodou je pak především riziko poruchy neprodleně či brzy po nákupu, které jde často ruku v ruce s neférovým jednáním některých prodejců, kteří ve snaze rychle prodat uvádějí nepravdivé informace o jeho technickém stavu.

Nemáte-li na pořízení nového vozu dostatek hotovosti, máte na výběr ze 4 různých možností financování:

  • Operativní leasing: Vůz je majetkem leasingové společnosti a nikdy se nestane vaším vlastnictvím, jedná se tedy spíše o formu dlouhodobého pronájmu. Hlavní výhodou je, že ve splátkách je obvykle započítaný také servis, přezutí pneumatik, dálniční známky či silniční daň (u podnikatelů), takže se o ně nemusíte starat sami. Obvyklá doba operativního leasingu je 1 až 5 let, po jejím uplynutí leasing buď skončí, nebo můžete změnit auto a pokračovat dále – což je další výhoda. Nevýhoda je v limitu najetých kilometrů, který si každá společnost stanovuje individuálně.
  • Finanční leasing: Během splácení je auto ve vlastnictví leasingové společnosti, vaším majetkem se stává až v okamžiku úplného zaplacení. Leasingová společnost je zapsaná v technickém průkazu, auto není vaše a pokud se zpozdíte s placením, můžete o něj velice rychle přijít.
  • Spotřebitelský úvěr: Klasický bankovní úvěr je obvykle levnější než leasing, navíc je auto od začátku ve vašem vlastnictví (a jste zapsáni v technickém průkazu). V případě finančních problémů a dlouhodobé platební neschopnosti o něj ale i tak můžete přijít, například pokud na vás bude vydán příkaz k exekuci. Podmínky úvěrů se liší dle jednotlivých bank, některé vám poskytnou 100 % potřebné částky, některé mohou chtít různě vysokou akontaci.
  • Výkup na protiúčet: Při nákupu nového auta prodáváte to původní. Hodnota vykupovaného auta je obvykle nižší, takže je nutné doplatit cenový rozdíl – hotově nebo pomocí úvěru či leasingu.

Kupujete-li auto na splátky, pohlídejte si výši úroků a RPSN, poplatky za zpracování úvěru, pokuty za předčasné splacení, jak vysokou částku nakonec za auto zaplatíte nebo jakým způsobem se řeší případné soudní spory. Také si pozorně přečtěte kupní a leasingovou či úvěrovou smlouvy a v případě nejasností si vezměte čas na rozmyšlenou, případně na to, abyste se s někým poradili.

Velká nabídka od jednoho z největších prodejců v České republice

AAA Auto je jedním z největších a nejstarších bazarů s pobočkami po celé České republice. Tu olomouckou, která nabízí poměrně velký výběr vozů, najdete ve východní části města. Pokud byste si nevybrali přímo na pobočce, můžete vybírat z tisícovky vozů na webu a následně si nechat vámi vybrané auto dovézt.

AAA Auto dbá na kvalitu svých aut a proto kontroluje stav tachometru a dalších více než 200 technických detailů. Zákazníkům si pak může dovolit nabídnout záruku na legální původ vozu a prodlouženou záruku Carlife® na jeho technický stav (až 36 měsíců). Nákup auta je možné financovat hotově nebo na splátky, jejichž orientační výši si můžete spočítat na webu, případně na protiúčet, čímž se zároveň zbavíte svého starého auta. To zde můžete nechat i v případě, kdy nové auto nekupujete – dostanete za hotovost.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jediný autobazar v ČR s mezinárodním certifikátem TÜV NORD

Auto ESA, jež je součástí jedné z největších celorepublikových sítí prodejen, leží ve východní části Olomouce. Kvalitu služeb Auto ESA stvrzuje mezinárodní certifikát TÜV NORD, pro jehož získání je třeba splnit řadu přísných podmínek..

Než se vydáte na pobočku, můžete si vůz předvybrat na webu, kde je více než šest tisíc aut různých kategorií z celé ČR. Pokud by vámi vyhlídnuté auto nebylo k dispozici, Auto ESA vám ho do Olomouce přiveze. Auto ESA své vozy důkladně kontroluje, k nákupu si ale klidně můžete přivést vlastního automechanika. Nákup auta lze financovat všemi dostupnými způsoby, tzn. platbou v hotovosti, na leasing nebo úvěrem, možný je také výkup starého auta na protiúčet.

Olomoucká pobočka Autobazar ESA má poměrně slušnou nabídku aut, bohužel však na ni padá řada výtek, jež se týkají především dlouhého čekání. Chválená je naopak možnost dovozu auta z jiné pobočky.

VÝHODY

NEVÝHODY

Specialista na dovoz prověřených vozů z Rakouska

Je známo, že vozy ze zahraničí bývají často levnější a v lepším stavu. Toho využívá i autobazar MMcarstore, který své vozy jezdí vybírat a nakupovat do Rakouska. Před nákupem vozu prověřuje jeho původ, najeté kilometry a technický stav. Cíl je jasný: nabízet zákazníkům jen to nejlepší. A evidentně se ho MMcarstore daří plnit, o čemž svědčí jak 20 leté působení na trhu, tak i řady kladných recenzí, které si chválí ochotu a profesionální přístup prodejců i kvalitu vozů. Samozřejmě se, stejně jako u všech dalších bazarů, najdou také negativní hodnocení, oproti jiným bazarům jsou však velmi ojedinělá.

VÝHODY

NEVÝHODY

Garance kilometrů a původu od zavedené firmy

Autobazar Tomáš Kadula najdete v jihovýchodní části olomouce a těšit se můžete na auta z České republiky s prověřeným původem, na které dostanete záruku stejnou jako na nový vůz. Firma, jež má v prodeji 15 let zkušeností, se dobře stará i o uskladnění vozů – všechny jsou pod střechou. Financování je možné hotovostí nebo úvěrem.

Stejně jako další menší autobazary se i Tomáš Kadula snaží bojovat o zákazníka férovým a profesionálním přístupem, což se mu evidentně vyplácí. Najít negativní recenzi dá celkem dost práce – drtivá většina je totiž pozitivní a nejčastěji chválí již zmiňované profesionální chování. Další dodávají, že kvalita vozů odpovídá popisu na webu, nebo že se vyplatilo jet pro auto přes celou republiku.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dovoz ojetých vozů ze zahraničí dle vašich požadavků

Hledáte specifickou kombinaci konkrétní značky, modelu, barvy či výbavy a stále nemůžete najít to, co hledáte? Svěřte své požadavky firmě Čechách, která se vám pokusí vaše přání splnit a vysněné auto najít. Autobazar spolupracuje s partnery po celé Evropě a může tak sehnat auta, která jsou u nás nedostupná. Samozřejmostí u každého vozu je prověření jeho původu a technického stavu. Kromě nákupu, který je možný za hotové nebo na splátky, zde můžete své auto také prodat. Při nákupu i prodeji se firma postará o doklady spojené s převodem, uzavření pojištění je možné od několika různých partnerů.

Firma funguje již od roku 1994 a soudě dle recenzí se řadí mezi spolehlivé a poctivé firmy, u kterých lze čekat bezproblémový nákup i následný servis vozy. I na firmu Čechák je možné najít negativní recenze, jejich množství je oproti těm kladným ve výrazné menšině.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nákup vozu s možností vrácení do 7 dnů bez udání důvodu

Autobazar Auto A1, ležící na jihozápadním okraji Olomouce, nabízí standardní služby všech autobazarů, tzn. nákup, výkup za hotové či na protiúčet, komisní prodej, financování na úvěr, vyřízení dokladů spojených s převodem, pojištění nebo možnost přikoupení prodloužené záruky. Oproti ostatním pak nabízí ještě navíc možnost vrácení vozu do 7 dnů od nákupu, a to bez nutnosti udávat důvod vrácení, což je ideální pro ty, kteří mají obavy z poruchy vozidla bezprostředně po nákupu.

Mezi zákazníky má Auto A1 velice dobrou pověst, a to co se nákupu i výkupu týče. Nejčastěji je chválena ochota, slušné jednání či znalosti personálu nebo pravdivé a detailní informování o technickém stavu vozu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Osobní a užitkové vozy s garantovaným původem

Autobazar Josef Trpišovský, nebo také Autohvězdy s.r.o., je obyvatelům Olomouce poměrně dobře známý. Své ojeté osobní a užitkové automobily, které jsou převážně zánovní, zde prodává již 20 let – a dle recenzí zákazníků lze říci, že úspěšně. Nejvíce vyzdvihovaný je osobní přístup pana Trpišovského, který dle nich dělá opravdu maximum ke spokojenosti zákazníka, pochvaly sklízí také technický stav vozidel a jejich cena.

Bazar nabízí nákup i výkup automobilů, pojištění, financování či zařízení přepisu vozu na nového majitele. Všechny vozy jsou prověřené a jejich původ je garantovaný.

VÝHODY

NEVÝHODY

Prodej, výkup a dovoz prověřených vozidel dle požadavků zákazníka

RM Cars je menší autobazarem, který nemá na webu a prodejně tolik aut, zato vám však může dovézt auto ze zahraničí, a to na základě vašich požadavků. Při dovozu auta ze zahraničí zkontroluje jeho původ i technický stav a zajistí dokumenty potřebné k dovozu, to samé platí také u aut s původem v České republice. Auta je možné financovat úvěrem a při nákupu lze zařídit také veškerá pojištění. S vaším novým autem tak můžete rovnou odjet, aniž byste se museli o cokoli starat. Výkup auta je možný za hotovost nebo na protiúčet a pokud kvůli němu nechcete cestovat do bazaru, můžete si technika zavolat k vám domů na čas, jaký vám vyhovuje.
Ačkoli se najde pár výjimek, které si stěžují na poruchy vozu několik měsíců po jeho zakoupení, naprostá většina zákazníků je s bazarem velice spokojena a hodnotí kladně jak ochotu prodejců, tak i stav auta, a to i několik měsíců po nákupu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Ojeté, zánovní a nové vozy s prověřeným původem

Firma Autoimport CZ prodává nové, zánovní a ojeté vozy všech typů, které lze financovat hotovostí či na splátky, případně na protiúčet, tzn. při nákupu nového vozu je možné zároveň prodat ten původní. V obou případech se firma postará o vyřízení veškerých dokumentů spojených s převodem, uzavřít zde můžete také pojištění. Původ všech vozů je prověřený přes Cardetect a je garantovaný. Zajímavou službou je autozastavárna, díky které lze získat půjčku až do výše 85 % z ceny vašeho vozu.

VÝHODY

NEVÝHODY

TŘI tipy, na co si dávat pozor při výběru autobazaru

1) Pročítejte recenze

Jak jsme již psali v úvodu, recenze jsou nejcennějším zdrojem informací. Je však známo, že nespokojení zákazníci píší více recenzí než ti spokojení, a tak je třeba je někdy brát s rezervou. Mezi nejlepší doporučení patří ta od lidí, které znáte.


2) Dobrý prodejce na zákazníka netlačí

Pokud prodejce vyřkne větu ve stylu „o auto je velký zájem“ či „právě volal další zájemce o koupi“, nenechte se vystresovat a donutit k podpisu smlouvy. Zpravidla se jedná o pouhý trik, který vás má přimět ke koupi – a seriózní prodejce ho na vás nepoužije. Zachovejte tedy chladnou hlavu, vše si v klidu rozmyslete a nebojte se slušně odmítnout a z autobazaru odejít, pokud vám nebude cokoli sedět.


3) Obejděte více autobazarů

Tento bod souvisí s výše uvedeným. Udělejte si svůj osobní průzkum a nejdříve obejděte více bazarů. Všímejte si i detailů – nejen zda vás prodejce do něčeho netlačí, ale zda také odpovídá pravdivě a bez uhýbání vašim otázkám, podává pravdivé informace atd.

SEDM tipů, jak vybrat ojeté auto

1) Doklady a identifikace vozidla

Nejdůležitější je VIN kód, který je vyražený buď v prostoru motoru, na podlaze, v zavazadlovém prostoru, na přepážce mezi motorem a kabinou vozu nebo pod čelním sklem. Vždy musí souhlasit s údaji v technickém průkazu, který je hlavním dokladem k autu.
Důležitý je také typový štítek, který najdete v motorovém prostoru nebo na sloupku vozidla. Údaje na štítku musí opět souhlasit s technickým průkazem.


2) Míra opotřebení interiéru napoví skutečné stáří auta

Auto má dle tachometru najeto 50 000 km, ale řadící páka a volant jsou ohmatané, pedály sešlapané a čalounění prosezené a ošoupané? Pak zřejmě nebude něco v pořádku. U auta, které má najeto přes 200 000 km je vyšší míra opotřebení běžná a nemusí hned nutně znamenat, že má auto zásadní vady, pokud má však oficiálně najeto málo a je opotřebené hodně, zřejmě došlo k přetočení tachometru.


3) Kontrola exteriéru a seznámení se se stavem vozu

Zkontrolujte lak – hledejte stopy po broušení, tmelení a přelakování, lícování a spáry jednotlivých dílů karoserie, lak na šroubech (je-li poškozený, díl se měnil), okolí světel, těsnění oken a dveří. Podívejte se, zda nekorodují prahy. Nebojte se projít vše opravdu důkladně, včetně vyndání koberečků, plastových krytů a dalších částí, které vám umožní detailně prohlédnout konstrukci vozu.


4) Jak poznat nefunkční airbagy

Otočíte-li klíček, rozsvítí se kontrolky, které následně začnou zhasínat jedna podruhé. Pokud kontrolka airbagů zhasne společně s jinou, znamená to, že je s ní spojena a airbag není funkční = auto je havarované.


5) Bez zkušební jízdy auto nekupujte

Zkušební jízda je jeden z nejlepších způsobů, jak poznat, zda je auto v pořádku či nikoli. Seriózní prodejce by vám ji měl vždy umožnit, pokud tak neučiní, je to celkem spolehlivé znamení, že byste od auta měli dát ruce pryč.


6) Startujte za studena a při jízdě pozorně poslouchejte

Nenechte prodejce nastartovat auto bez vaší přítomnosti, i během startování poznáte možné problémy. Startování musí být plynulé stejně jako následující jízda. Z motoru, podvozku, výfuku a od kol byste neměli slyšet žádné škubání, vrzání, hučení, klepání a podobně, v záběru by neměly být prodlevy, ztráta výkonu, volant by neměl příliš vibrovat, auto by nemělo táhnout ke straně (když na chvilku pustíte ruce z volantu). Kupujete-li auto s automatickou převodovkou, změna rychlosti musí být taktéž plynulá, neměli byste slyšet zadrhávání ani prodlevy.


7) Po jízdě znovu zkontrolujte motor

Jakmile skončíte vaši zkušební jízdu, otevřete kapotu a znovu zkontrolujte motor. Není přehřátý? Nebublá příliš voda v chladiči? U starších automatů se podívejte na olej – pokud je černý nebo je cítit po spálenině, značí to vysoký stupeň opotřebení a problémy v blízké budoucnosti.

Často kladené otázky

Záruční doba na ojetý vůz z bazaru je 24 měsíců. Přitom platí, že vyskytne-li se závada během prvních 6 měsíců provozu, je na autobazaru, aby prokázal, že v okamžiku prodeje byl vůz bez vad. Po uplynutí 6 měsíců přechází prokazovací povinnost na zákazníka.

U ojetého auta se zákonná záruka vztahuje na skryté vady, tzn. ty které není možné zjistit při běžné prohlídce vozu, nebo na ně autobazar neupozorní. Auto můžete také reklamovat pokud zjistíte, že vám prodávající poskytl špatné či zavádějící informace o jeho stavu, například zda bylo bourané či nikoli.

Na vady, jež byly zákazníkovi sděleny nebo je mohl během nákupu sám zjistit (například prasklá světla, poškrábaný lak, nefunkční stěrače), se záruka nevztahuje.

Součástí smlouvy by tak měl být podrobný soupis technického stavu vozu. Nikdy nepodepisujte smlouvu, kde je uvedeno„jak stojí a leží“, která prodejce zbavuje odpovědnosti za stav auta.

Ač může být čekání na vyřízení reklamace zdlouhavé, nikdy nenechte auto opravovat na vlastní náklady. Pokud byste provedli jakékoliv zasáhy, přišli byste o nárok na reklamaci, auto tedy musí zůstat ve stavu, v jakém k poruše došlo

Pokud se na autě vyskytne závada, je nutné neprodleně upozornit bazar = uplatnit nárok na reklamaci. Jestliže bazar reklamaci uzná, začne běžet zákonná lhůta 30 dní na její vyřízení. Během ní se s vámi bazar domluví na způsobu odstranění vad, případně výši kompenzace, a až poté se nechá vůz opravit. Komunikace s autobazarem by měla vždy probíhat písemnou formou, je také dobré si od všeho nechávat kopie.

A co když autobazar reklamaci zamítne? Nechte si vypracovat znalecký posudek a s jeho výsledkem se obraťte na bazar. Pokud ani to nepomůže, je jediným možným řešením soudní spor – pokud vyhrajete, autobazar je povinen uhradit veškeré náklady.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)