Nejlepší srovnávače pojištění 2024 - recenze, srovnání a zkušenosti

Jaké jsou nejlepší srovnávače pojištění? Co všechno umí a jak fungují? A jaký najde tu nejvýhodnější nabídku právě pro vás?


Výběr redakce

Jeden z největších a nejstarších hráčů na trhu


Kontrola smluv zdarma

Srovnávač s kontrolou smluv zdarma


Oblíbená volba

Srovnávač velmi oblíbený zákazníky


TOP pro řidiče

Srovnávač povinného ručení a havarijního pojištění

Srovnavace Pojisteni

Při výběru pojištění můžete sami procházet nabídky jednotlivých pojišťoven, spolehnout se na svého finančního poradce a nebo využít online srovnávače. Ty udělají v podstatě všechnu práci za vás a najdou u svých partnerů tu nejvýhodnější nabídku. Takovýchto srovnávačů je však mnoho. Prozkoumali jsme je proto detailněji a sepsali pro vás jejich výhody, nevýhody i zkušenosti jejich uživatelů.

Srovnávač pojištění je webová stránka, která porovnává nabídky různých pojišťoven a najde pro vás na základě vámi zadaných údajů a požadavků tu nejvýhodnější. Výhoda pro vás tedy spočívá v úspoře času, kdy nemusíte sami procházet produkty různých pojišťoven zvlášť, ale i peněz. Srovnávače jsou smluvními partnery pojišťoven, a protože jim dokáží přivést zajímavé množství nových klientů, dosáhnou i na lepší ceny pro vás. 

Důležité je však zmínit, že roli hraje i typ pojištění, který hledáte. Ne všechny srovnávače totiž porovnávají každý z nich a většinou se specializují jen na některé druhy. Stát se tak může i to, že u některých typů porovnávají třeba i jen jednu nabídku. Pozor na to!

Srovnávač pojištění lidé nejčastěji využívají v případě, že potřebují nové pojištění, například při pořízení auta nebo pro plánovanou dovolenou v zahraničí. Využít je ale můžete i v případě, že již pojistku máte a zajímá vás, zda na ní nemůžete ušetřit a jiná pojišťovna pro vás nemá lepší nabídku. Nezávazně si vše pomocí srovnávače můžete ověřit. 

Srovnávače za vás udělají kupu práce. V první řadě vám přehledně ukáží, jaké pojistné produkty lze využít i se všemi důležitými parametry a podmínkami. Snadno tak poznáte, jaká společnost pro vás má tu nejvýhodnější nabídku. Další výhoda pak spočívá v ceně. Tu mají mnohdy srovnávače výhodnější, než jakou inzeruje samotná pojišťovna.

 • Havarijní pojištění

Havarijní pojištění chrání motorové vozidlo před škodami způsobenými havárií, odcizením, vandalismem nebo živelnými katastrofami, a to včetně škod, které způsobíte vy sami.  

 • Povinné ručení

Povinné ručení, nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, musí mít uzavřené každý majitel motorového vozidla. Stará se totiž o krytí škod, které způsobíte provozem vozidla na majetku či zdraví ostatním.  

 • Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje škody způsobené na movitém vybavení bytu nebo domu, například při poničení či krádeži. Týká se tak například elektroniky, nábytku, šperků či peněz.

 • Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti chrání vše, co je pevně spojeno s bytem či domem, tedy strop, střechu, obklady, radiátory či okna. Sjednává se především pro případy poškození či zničení vlivem živelných katastrof. 

 • Cestovní pojištění

Jedná se o pojištění při cestách do zahraničí, kdy jsou kryty léčebné výlohy spojené s onemocněním či úrazem, ale také třeba ztráta zavazadel. 

 • Životní pojištění

Tento druh pojištění chrání vás i vaše blízké v případě vaší dlouhodobé hospitalizace, pracovní neschopnosti, invalidity a dalších závažných skutečností, které způsobují výpadek příjmů. 

Svět pojištění umí být pro mnoho lidí španělskou vesnicí. Sestavili jsme několik pojmů, které se vám při vybírání životního pojištění budou hodit.

 • Čekací doba: Jedná se o dobu běžící od podpisu smlouvy, po kterou vám pojišťovna v případě pojistné události peníze nevyplatí. Většinou se udává v řádu měsíců a může se lišit v závislosti na dané události.
 • Kapitálová hodnota: Část pojistky použitá na spoření a investici.
 • Obmyšlená osoba: Vámi určená osoba, které pojišťovna vyplatí pojisté plnění v případě vaší smrti. Obmyšlených osob je možné uvést i více.
 • Pojistná doba: Konkrétní časové období, na které je pojištění sjednáno.
 • Pojistná událost: Nahodilá událost, jejímž vznikem získáváte nárok na pojistné plnění.
 • Pojistné plnění (Pojistná částka): Částka sjednaná při uzavírání pojistné smlouvy, která vám bude v případě pojistné události vyplacena.
 • Pojistník: Osoba, která sjednává a platí pojištění. Pojistníkem jste i v případech, kdy sjednáváte pojištění pro jiné osoby.
 • Pojistitel: Obecně řečeno je pojistitelem pojišťovna, s níž je sjednána pojistná smlouva.
 • Pojištěný: Osoba, na kterou se vztahuje pojištění a při pojistné události má nárok na pojistné plnění.
 • Výluky z plnění: Jedná se o případy či situace, které jsou vyjmuty z pojistného krytí a pojišťovna vám v jejich případě nic neuhradí. Bývají uvedené v podmínkách a jedná se o jednu z nejdůležitějších částí, kterou se rozhodně vyplatí důkladně pročíst.
 • Zproštění: Zbavení povinnosti platit pojistné při zachování stejných podmínek, jako kdybyste pojištění platili. Vzniká jen za určitých a předem stanovených podmínek.

Jeden z největších a nejstarších hráčů na trhu

Epojisteni.cz patří mezi nejznámější online srovnávače u nás a řadí se i k vůbec největším online poskytovatelům pojišťovacích služeb. Porovnat si zde můžete havarijní pojištění a povinné ručení, cestovní pojištění, pojištění domácnosti i nemovitosti, ale také třeba energie, hypotéky či telefonní tarify. Celkem spolupracuje s 15 pojišťovnami, což je jedno z nejvyšších čísel ve srovnání s konkurencí. Součástí webových stránek je také blog s praktickými informacemi.

Porovnání je zde rychlé a přehledné. Pokud byste potřebovali poradit, je zde k dispozici kontaktní formulář a telefonní linka fungující i o víkendech. Jen pozor, je placená. Možné je však zanechání telefonního čísla s žádostí, aby se vám ozvali zpět.

Co se týče nevýhod, někteří uživatelé si stěžovali na to, že se cítili tlačeni do uzavření navržených smluv.VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač s kontrolou smluv zdarma

Jedním z novějších srovnávačů, který spustil ostrý provoz teprve nedávno, je Rixo. Uvítají vás přehledné a uživatelsky přívětivé stránky, a pokud raději věci řešíte na svém mobilním telefonu, oceníte jistě i dostupnou aplikaci.

Rixo vám může u 15 partnerských pojišťoven zprostředkovat pojištění vozidla, majetku, odpovědnosti a také životní a cestovní pojištění. Nabídka jednotlivých typů pojištění je tu tak ve srovnání s dalšími srovnávači o něco menší.

Rixo má však oproti konkurenci jednu velkou výhodu, a tou je možnost nahrání vaší stávající smlouvy na web, kde vám ji společnost odborně zhodnotí a případně nabídne vhodnou alternativu, kterou však samozřejmě nemusíte využít. Zároveň vás díky tomu bude služba informovat o konci smlouvy. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač velmi oblíbený zákazníky

Nabídky cestovního, havarijního, životního i úrazového pojištění, pojištění majetku i povinného ručení vám ukáže srovnávač Porovnej24. Věnuje se i dalším oblastem, jako jsou mobilní tarify, hypotéky, energie či běžné účty a celkem tu najdete 2 300 nabídek od 80 firem. Ale pozor, co se týče pojišťoven spolupracuje portál pouze s 12 z nich. Kromě finanční úspory a exkluzivních neveřejných nabídek se srovnávač pyšní i tím, že 39 % jeho nabídek nenajdete nikde jinde.

Společnost je dobře hodnocená i zákazníky, kdy si chválí především profesionální jednání, rychlost, výhodnost a také to, že vše bylo přesně podle domluvy.

Mezi několika málo nevýhodami portálu můžeme zmínit fakt, že jejich zákaznická linka (na rozdíl od některých jiných) nefunguje o víkendu ani pro sjednání smluv.

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač povinného ručení a havarijního pojištění

Pokud máte jasno v tom, jaké pojištění hledáte, a jedná se přitom o povinné ručení či havarijní pojištění, vyzkoušejte tento srovnávač. Specializuje se právě na tyto druhy pojištění, a to už velmi dlouho –⁠ od roku 1999. Za sebou tak má více než 100 tisíc spokojených zákazníků, kterým také nabízí speciální ceny. Ušetřit tak můžete až 70 % z ceny pojištění a porovnávat lze nabídky od 10 pojišťoven. Srovnání je velmi rychlé a rychle dostanete i zelenou kartu. Ihned ji najdete v e-mailu, originál získáte druhý den poštou. 

Portál potěší i užitečnými články na webu a chlubit se může i skvělými recenzemi zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Přehledné srovnání u největšího počtu společností

Jedním z největších a také nejdéle fungujících srovnávačů je i Top-pojisteni.cz, které vzniklo už v roce 2005. Konkurenci převyšuje v počtu pojišťoven, jejichž produkty porovnává, spolupracuje hned se 17 institucemi.

Přestože jsou stránky přehledné a kalkulace pojištění rychlá a intuitivní, může se stát, že budete potřebovat pomoci. V tom případě je zde k dispozici telefonní linka (po zadání čísla vás budou kontaktovat zdarma) a také online chat. I zde se dozvíte pár důležitých informací ze světa pojištění, avšak ne formou přehledného blogu, ale spíše “seznamu” aktualit.

V čem tento srovnávač za konkurencí zaostává, je nabídka samotných druhů pojištění, která se omezuje na cestovní, havarijní, pojištění domácnosti a povinné ručení.

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač s kalkulací méně obvyklých druhů pojištění

Velkou škálu různých typů pojištění si můžete porovnat na pojisteni.cz. Vedle běžných druhů, jaké najdete i na obdobných stránkách, jako jsou cestovní a úrazové pojištění či povinné ručení, si tu můžete spočítat i pojištění zvířat, právní ochrany, kybernetických a internetových rizik či pojištění pro cizince. Srovnání právě těchto druhů pojištění přitom na mnoha webech nenajdete.

Porovnání nabízí srovnávač napříč 9 pojišťovnami. Užitečná může být i sekce s návody a postupy, kde najdete například praktické rady, jak postupovat při různých pojistných událostech. Stejně tak je zde dostupné i diskuzní fórum.

Na samotných stránkách společnosti najdeme tisíce kladných hodnocení uživatelů, což může být potěšující okolnost. Na někoho však lépe a reálněji působí recenze i na jiných stránkách a těch tento srovnávač mnoho nemá.

VÝHODY

NEVÝHODY

Přehledné nabídky & spousta informací

Mezi známé společnosti nabízející srovnání pojištění patří i Klik. Spolupracuje s 12 pojišťovnami a nabízí porovnání běžných druhů pojištění. Jejich web je přehledný, ke každému pojištění zde najdete i řadu užitečných informací a propočet na kalkulačce je jednoduchý a rychlý. Pokud byste potřebovali s něčím poradit, můžete využít zákaznickou linku, která zde navíc funguje i v průběhu víkendu. I zde vám zavolají zpět, abyste nemuseli hovor platit.

Odpovědi na spoustu otázek i zajímavosti nejen ze světa pojištění pak můžete najít v online magazínu Klik i v blogové sekci na webu.

Otazník u Kliku vzbuzují jen některé recenze zákazníků, což je však u tohoto typu služeb poměrně běžné. V tomto případě někteří uživatelé narážejí především na nekompletní informace o pojistních produktech. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač se základní nabídkou služeb

Základní nabídku 5 druhů pojištění (cestovní, havarijní, majetku, odpovědnosti a povinné ručení) od zhruba 10 pojišťoven (tato informace je však na webu trochu hůře dohledatelná) najdeme u Srovnavac.cz. Přestože samotné stránky jsou velmi jednoduché a možná o něco méně přehledné, kalkulačky už fungují velmi intuitivně a podle očekávání.

Zákazníkům je k dispozici i telefonní linka a i zde vám zavolají zpět, tím však možnost kontaktování končí. Stejně tak zde nenajdeme ani žádnou sekci s tipy a radami týkajícími se pojištění. Samotný srovnávač pak neuvádí žádné recenze spokojených klientů a hodnocení zákazníků mnoho nenajdeme ani jinde na internetu.VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnání i unikátních typů pojištění

Jednou ze stálic co se srovnávačů pojištění týče, je web Pojisteni.com, který funguje už od roku 2006. Pomůže vám se sjednáním a nalezením více než 20 druhů pojištění, což je nejširší záběr z námi hodnocených společností. Vedle těch běžných typů si prostřednictvím této firmy můžete pojistit loď, dětský tábor, koně, pohledávky a najdeme tu i pojištění myslivců. U každého typu je pak uvedena i informace o tom, od jakých společností jsou nabídky porovnávány.

Celý web je přehledný a uživatele potěší i praktický blog. K dispozici je samozřejmě telefonní linka, ta však nefunguje o víkendu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač s vlastním podcastem

Na portálu srovnejto.cz si můžete porovnat všechny běžné druhy pojištění jako havarijní, cestovní, životní, povinné ručení či pojištění majetku, kromě toho si zde porovnáte i půjčky, hypotéky, plyn, elektřinu nebo internet. U pojištění vám bude k dispozici nabídka od 10 pojišťoven a nezávazně si nechat vytvořit nabídku se zde podle všeho vyplatí. Údaje na webu totiž říkají, že společnost nabídne výhodnější podmínky 85 % zájemců. Navíc zde nabízejí garanci nejnižší ceny, takže pokud narazíte na výhodnější nabídku od konkurence, cenu dorovnají. 

A srovnejto.cz má ještě jednu specialitu, kterou je vlastní podcast Nepodceňto, který se věnuje (nejen) financím. Ocenit musíme i přehledné webové stránky se spoustou informací.

Je však na nich jen málo referencí spokojených zákazníků.  

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač s povedeným blogem

Za pozornost stojí i srovnávač Yespojisteni.cz, který zaujme sice běžnou nabídkou co se porovnávaných druhů pojištění týče (srovnat si tu můžete cestovní, havarijní, úrazové a životní pojištění, majetek a povinné ručení), vyniká však v oblasti přehlednosti webu a dalších užitečných informací. Má totiž vlastní blog, který je navíc často aktualizovaný a doplňovaný. Kromě toho spolupracuje portál s 12 pojišťovnami, což je také zajímavé číslo. 

Za hlavní nedostatek se tak dá považovat minimum recenzí zákazníků jak na samotném webu, tak i mimo něj. Ty totiž nejlépe reflektují přístup operátorů i skutečnou výhodnost nabídek. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač se standardní nabídkou

Osm druhů pojištění včetně havarijního, cestovního, úrazového či pojištění majetku nebo odpovědnosti si můžete porovnat na serveru pojistit.se. Spolupracují s 12 pojišťovnami, takže o šíři nabídky se bát nemusíte. Někoho mohou potěšit i jednoduché a vcelku přehledné webové stránky, na kterých najdete všechny potřebné informace i blogovou sekci. 

Co zde naopak chybí, je kontakt pro případ, že byste se chtěli spojit se společností napřímo. To navíc do značné míry negativně ovlivňuje celkovou věrohodnost celého webu. 

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM praktických tipů, jak najít dobré pojištění

V následujících řádcích se dočtete tipy, jak si vybrat dobré pojištění.

1) Ujasněte si potřeby

Nabídka nejrůznějších druhů pojištění je čím dál větší, ale ruku na srdce, ne všechny pojistky potřebujete. Zvažte, jaká rizika vám reálně hrozí a jaká z nich by mohla váš rodinný rozpočet zasáhnout. 


2) Nenechte se zlákat reklamou

Slogany slibující skvělé podmínky znějí většinou výborně, ale realita může být trochu jiná. Nenechte se ovlivnit dobrým marketingem, pozorně si pročtěte podmínky a zvažte přínos daného produktu pro vás. 


3) Sledujte výluky

Jednotlivé pojistné produkty se od sebe liší nejen cenou a krytím, ale i výlukami. Ty přitom mohou být právě pro vás zásadní. Míra rizika vzniku dané situace se totiž u každého z nás trochu liší. Výluky vás pak mohou nemile překvapit a je nezbytné se s nimi důkladně seznámit před podpisem smlouvy. 


4) Výše krytí

Jedním z nejdůležitějších parametrů u každého pojištění je výše krytí. Když už si dané pojištění sjednáváte, je třeba, aby bylo krytí dostatečné a opravdu vás v případě nepříjemné události ochránilo. V tomto ohledu je třeba si vše propočítat a zvážit možné situace. 


5) Nehledejte vždy nejlevnější variantu

Ruku v ruce s výší krytí jde pak cena pojištění. Ta nejnižší nemusí být vždy nejlepší a na její úkor pak může jít jak výše a rozsah krytí, tak i případné výluky, které výhodnost nabídky značně sníží.


6) Poučte se ze zkušeností

Díky internetu můžete sledovat hodnocení spousty dalších klientů daných pojišťoven a nemusíte se spoléhat jen na zkušenosti svého okolí. Projděte si co největší množství recenzí, které najdete. Pokud nenajdete žádné, také to může o lecčems vypovídat. 


7) Bonusy a slevy

I u různých typů pojištění se můžete setkat s výhodnými nabídkami, které vám mohou pár korun ušetřit. Často se týkají například cestovního pojištění, které možná máte v rámci některých dalších finančních produktů dokonce zdarma. Podobně to může být i s dalšími druhy připojištění.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma srovnávačů pojištění.

Využití služeb srovnávačů se vyplatí z finančních i časových důvodů. Najdou pro vás nejvýhodnější nabídky na míru vašim parametrům a vy si jen vyberete, jaká je pro vás ta pravá. Dostanete se tu mnohdy k ještě výhodnějším cenám a samotná služba srovnávačů vás přitom nic nestojí a je nezávazná. Nemáte tedy co ztratit.

Sjednání pojistky je v případě srovnávačů velmi rychlé. Jakmile si z nabídky pojištění, kterou obdržíte na e-mail, vyberete, spojí se s vámi specialista zastupující daný srovnávač a vše s vámi dotáhne do konce. Není třeba nikam docházet a většinou zvládnete vše vyřešit doma od počítače. Platí však, že srovnávač je v tomto procesu zprostředkovatelem a smlouvu uzavíráte přímo s danou pojišťovnou. 

Každý srovnávač může mít smlouvu s jinými pojišťovnami, a tak určitě není od věci využít při mapování terénu více srovnávačů. Jejich nabídky jsou nezávazné, takže se není čeho obávat. Zároveň se spousta z nich specializuje na různé typy pojištění, takže i v tomto ohledu je vyzkoušení vícera z nich praktické. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (15 votes)