9+ nejlepších cestovních pojištění 2024 – srovnání, recenze a zkušenosti

Shrnutí: Pokud vyrážíte za hranice, nemělo by vám cestovní pojištění chybět. Na trhu je ale spousta nabídek plných limitů a podmínek, ve kterých je složité se zorientovat. Udělal jsem proto vlastní průzkum, abych vám trochu výběr usnadnil, a tady je výsledek:

 • Za Výběr redakce jsem označil ČSOB pojišťovnu, která potěší většinu cestujících.
 • Ty náročnější může svým neomezeným limitem nadchnout Allianz.
 • Další zajímavou možností „pro každého“ je Generali.
 • Axa pak zaujme především výraznou slevou.  

A co dalšího se dočtete? Podrobně jsem se podíval i na další alternativy cestovního pojištění včetně tipů pro digitální nomády a přidal jsem i rady, podle čeho vybrat opravdu správně. 


Výběr redakce

ČSOB

Kdy vybrat ČSOB?

Pokud vám stačí limit 100 milionů korun a oceníte především rychlé online sjednání, které tady dostanete se slevou, zkuste ČSOB.


Oblíbená volba

Allianz

Kdy vybrat Allianz?

Jestliže hledáte pojištění s neomezeným limitem, najdete ho u Allianz. A stejně tak ho oceníte i v případě, že provozujete některý méně běžný sport, Allianz jich pojišťuje hned 150. 


Další na zvážení

Generali Česká pojišťovna

Kdy vybrat Generali Českou pojišťovnu?

Ačkoliv Generali v ničem vyloženě nevyniká (snad až na částku týkající se ošetření zubů, která patří k vyšším), představuje zajímavou alternativu a nabízí několik balíčků i slevu za online srovnání.


Sleva až 50 %

AXA
Assistance

Kdy vybrat AXA Assistance?

Pokud hledáte vysoký limit, slyšíte na zajímavé slevy a nebo uvažujete o nejrůznějších připojištěních, ve všech případech by AXA mohla být trefou do černého. 

Cestovní Pojištění

Vyrážíte do zahraničí? Bez ohledu na délku pobytu byste neměli podcenit sjednání cestovního pojištění. Každého z nás může potkat úraz nebo ho rozbolet zub – a přesně v takových momentech budete vděční za kvalitní cestovní pojištění. V tomto článku najdete vše, co o cestovním pojištění potřebujete vědět včetně recenzí nejoblíbenějších pojistných produktů.

Cestovní pojištění vás chrání na cestách do zahraničí. Zpravidla zahrnuje tyto složky:

 • zdravotní pojištění (tedy lékařské ošetření, ošetření zubů, hospitalizace, léky, převoz do ČR)
 • úrazové pojištění
 • asistenční službu

Základ lze ještě rozšířit o pojištění zavazadel, odpovědnosti, storna zájezdu, rizikových sportů apod.

Už jste někdy slyšeli, že s modrou kartičkou pojištěnce nemusíte cestovní pojištění uzavírat? Je to skutečně tak, že po předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění (tzv. EHIC) máte nárok na poskytnutí nezbytné zdravotní péče. Dohoda platí ve všech zemích EU + v Norsku, Lichtenštejnsku, na Islandu, ve Švýcarsku, Severní Makedonii a Srbsku.

Ale pozor, má to háček. Lékaři vás totiž ošetří za stejných podmínek jako místní pojištěnce. Pokud se oni na ošetření finančně podílí, vy budete také. Náklady na léčbu přitom v některých zemích mohou být mnohonásobně vyšší než náklady na léčbu v České republice. Hrazenou nebudete mít ani případnou repatriaci zpět do vlasti. I v případě zdánlivě banálního zranění se tak můžete dostat do problému a pořádně vyždímat svůj účet.

Cestovní pojištění je dobrovolné, za mě má ale smysl při každé cestě za hranice vlasti. A to i s ohledem na jeho cenu – u krátkodobých dovolených vyjde na pár desítek až stovek korun. Jsou případy, kdy byste sjednání cestovního pojištění rozhodně podcenit neměli:

 • Pokud cestujete mimo Evropu. Tam vás totiž nebude krýt výše zmíněná EHIC karta.
 • Pokud cestujete do zemí, kde je soukromá péče výrazně kvalitnější. S kartičkou EHIC můžete navštívit pouze státní zdravotnická zařízení, cestovní pojištění má mnohem širší akční rádius.
 • Pokud nejste tak zdatní v cizích jazycích, abyste se v zahraničí domluvili s lékařem. S komerčním cestovním pojištěním vám k dispozici bude asistenční služba, která vám komunikaci usnadní.
 • Pokud cestujete vlastním vozem, případně si auto půjčujete na místě. Při nehodě v takových případech uplatníte pojištění odpovědnosti.

Toužíte po nejlevnějším cestovním pojištění, ale nechcete proklikávat nabídku po nabídce? Naštěstí nemusíte. Na trhu najdete online srovnávače Top-pojištění.cz, ePojištění.cz a Pojisteni.cz. Jsou přehledné a navíc se díky nim mnohdy dostanete na výhodnější cenu než u samotné pojišťovny.

Do srovnávačů zadáte cíl a termín cesty + upřesníte informace o své osobě. Srovnávač vám následně vypíše všechny možnosti, jaké máte. Ihned tak uvidíte, na kolik peněz vás cestovní pojištění vyjde. Jakmile jedno vyberete, uzavřít jej můžete přímo přes daný web. Je to otázka pár minut a pár kliknutí.

Zároveň ale upozorňuji na to, že cena by pro vás neměla být tou hlavní prioritou. Snažte se vybrat takové cestovní pojištění, které má nejlepší poměr mezi cenou a kvalitou.

Pozor si dejte na situace, kdy se žádného plnění nedočkáte. Každá pojišťovna má v tomto ohledu jiné podmínky, k obvyklým výlukám však patří události vzniklé v souvislosti s válkou, terorismem či pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek, takže se vyplatí dát si na dovolené pozor, kdy si dopřejte skleničku alkoholu. Spousta výluk se vztahuje i na nejrůznější sportovní aktivity, pozorně se tedy podívejte, jaké sporty jsou v rámci vaší pojistky považovány za běžné nebo nerizikové. Zvýšenou pozornost by výlukám měly věnovat i těhotné ženy nebo chronicky nemocné osoby. 

Svět pojištění umí být pro mnoho lidí španělskou vesnicí. Sestavil jsem několik pojmů, které se vám při vybírání pojištění budou hodit.

 • Léčebné výdaje: Jsou základem každého cestovního pojištění. Zahrnují ošetření lékařem, hospitalizaci a přepravu nemocného.
 • Pojistná doba: Konkrétní časové období, na které je pojištění sjednáno.
 • Pojistná událost: Nahodilá událost, jejímž vznikem získáváte nárok na pojistné plnění.
 • Pojistná částka: Maximální částka sjednaná při uzavírání pojistné smlouvy, která vám bude v případě pojistné události vyplacena.
 • Pojistník: Osoba, která sjednává a platí pojištění. Pojistníkem jste i v případech, kdy sjednáváte pojištění pro jiné osoby.
 • Pojistitel: Obecně řečeno je pojistitelem pojišťovna, s níž je sjednána pojistná smlouva.
 • Pojištěný: Osoba, na kterou se vztahuje pojištění a při pojistné události má nárok na pojistné plnění.
 • Rizika: Pojistná nebezpečí, na která se pojištění odpovědnosti vztahuje. Jedná se o 2 skupiny (riziko krádeže a loupeže a riziko živelné katastrofy).
 • Výluky z plnění: Jedná se o případy či situace, které jsou vyjmuty z pojistného krytí a pojišťovna vám v jejich případě nic neuhradí. Bývají uvedené v podmínkách a jedná se o jednu z nejdůležitějších částí, kterou se rozhodně vyplatí důkladně pročíst. 

Osobní zkušenost redaktora: Za hranice pravidelně cestuji již 10 let. zejména v rámci Evropy a Asie. Poslední 3 roky jsem v zahraničí dlouhodobě, střídám země co pár měsíců. Bez cestovního pojištění bych si to však netroufnul, zejména ne tady v Asii, kde nyní jsem. Vyzkoušel jsem již tolik variant a cítím potřebu to s někým sdílet. Dokonce už jsem řešil i pár pojistných událostí – úrazy.

 • Absolutně nejdůležitější položkou jsou léčebné výlohy, které bych doporučoval aby se pohybovali mezi 10-100 miliony Kč. To zkrátka to, do jakého limitu vám vyplatí účty, co vám dají v nemocnici. Vězte, že v krizovce vám 1 milion stačit nebude, zejména ne v dražších zemích jako je Japonsko nebo třeba Švýcarsko.
 • Pokud nechcete přeplácet, tak doporučují neplatit si nic jiného než léčebné výlohy a to ty co nejvyšší – vykašlete se na připojištění zavazadel nebo úrazové pojištění a další podobné. Vy se chcete primárně ochránit vůči krizovým situacím jako vážné autonehody, zásahy horských služeb či jiné vážné úrazy. Pojištění s vysokými léčebnými výlohy vám nejenom mohou zachránit život, ale také i zachránit od života v obrovském dluhu na nemocniční výdaje. 
 • Na většinu krátkých cest jsem historicky používal srovnávače pojištění a vybíral ten, který nabízel nejlepší poměr cena/výkon. To dává smysl, zejména pokud to řešíte na poslední chvíli a v odvětví se zatím příliš nevyznáte + nechcete přeplácet.
 • Mám osobní zkušenosti s nákupem pojištění na Top-pojištění.cz a ePojisteni.cz – žádné špatné zkušenosti. Několik měsíců po sobě jsem kupoval přes Top-pojištění.cz nakupoval AXA
  Assistance. Tohle pojištění jsem měl možnost vyzkoušet i v praxi, měl jsem zánět slepého střeva na Bali a museli mi ho okamžitě operovat. Pojišťovna zaplatila celý účet, což činilo tuším 150tis Kč. Vše bez problému. Nyní jsem však u Kooperativy, protože nabízejí lepší možnosti pro dlouhodobé cestovatele jako jsem já.

Obsah článku

Nejlepší cestovní pojištění

Cestovních pojištění je na českém trhu dostupná celá řada. Já jsem na základě průzkumu vybral ta nejoblíbenější a pořádně si na ně posvítil. To však neznamená, že by ta ostatní nebyla dobrá. Pokud si chcete porovnat všechny dostupné varianty, použijte srovnávač pojištění jako např. Top-pojištění.cz, ePojištění.cz či Pojištění.cz.

ČSOB cestovní pojištění recenze

Bleskové a přehledné sjednání online

Kdy zvažovat ČSOB Pojišťovnu?

Pokud vám stačí limit 100 milionů korun a oceníte především rychlé online sjednání, které tady dostanete se slevou, zkuste ČSOB.

Právě limit ale nemusí být vždy dostačující, ačkoliv se tak může na první pohled jevit. Například u Allianz najdete i variantu pojištění bez limitu. 

Proč jsem vybral ČSOB Pojišťovnu?

ČSOB jsem přidal například proto, že patří ke známým společnostem a sjednáte si tu cestovní pojištění online se slevou 20 %. Vyplnění samotné žádosti zabere zhruba 5 minut, kartičku asistence si následně jednoduše stáhnete do mobilního telefonu. Celý proces hodnotím jako velmi přehledný.

Vybírat můžete ze 3 variant (Standard, Dominant, Premiant). Limity na léčebné výlohy jsou odstupňované právě podle zvoleného typu, v nejvyšším balíčku dosahují 100 milionů Kč. Základní varianta je poměrně okleštěná a kromě nižších limitů zde čekejte pouze pojištění léčebných výloh, zubního ošetření a asistenční služby, vyšší varianty pak zahrnují i pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a další. 

V ceně všech balíčků máte základní asistenci, která vám krom naprosté klasiky zprostředkuje i kontakt s rodinou. Rozšířená asistence vám navíc zajistí informační servis před odjezdem, tlumočení a překlady.

Pokud pojištění sjednává těhotná, pozornost věnujte tomu, že společnost vás kryje pouze do 26. týdne. Naopak jestli máte stabilizované chronické onemocnění, které vám v posledních 12 měsících nedělalo problémy, pak se u ČSOB můžete s klidem pojistit.

Uživatelské recenze ČSOB Pojišťovny

Na Facebooku společnosti, financer.com i mapy.cz jsem zkoumal recenze pojišťovny. Na první pohled se člověk až lekne, jak negativně vyznívají, ale později jsem zjistil, že taková je situace u naprosté většiny pojišťoven. Spokojení lidé většinou nemají potřebu recenzi psát a ozývají se spíše ti nespokojení. Stěžují si na neuznání škody nebo dlouhou dobu, po kterou se událost vyřizovala. Ale přesto si troufám tvrdit, že je ČSOB seriózní a spolehlivou pojišťovnou. 

VariantyStandard, Dominant, Premiant
Limit na léčebné výlohyStandard 5 mil. Kč, Dominant 15 mil. Kč, Premiant 100 mil. Kč
Pojištění úrazuDominant 600 000 Kč, Premiant 800 000 Kč
AsistenceVe Standardu základní, u Dominant a Premiant rozšířená
Sjednání onlineAno, sleva 20 %

VÝHODY

NEVÝHODY

Allianz cestovní pojištění recenze

Lze nastavit neomezený limit na léčebné výlohy

Kdy zvažovat Allianz?

Jestliže hledáte pojištění s neomezeným limitem, najdete ho u Allianz. A stejně tak ho oceníte i v případě, že provozujete některý méně běžný sport, Allianz jich pojišťuje hned 150. 

Pokud si ale pojištění chcete sjednat online, možná více oceníte takové, které vám za tento způsob nabídne slevu, jako je ČSOB nebo Axa

Pro jsem vybral Allianz?

Protože cestovní pojištění Allianz je dostupné ve 3 variantách (Komfort, Extra, Max). Co se limitů týče, u varianty Komfort budete omezeni částkou 2 000 000 Kč. U dalších dvou variant se můžete spolehnout na ničím neomezené krytí. Pojišťovna Allianz vám uhradí akutní zubní ošetření do limitu 25 000 Kč.

Již v základní variantě najdete pojištění odpovědnosti a zavazadel, v jednotlivých balíčcích se pouze liší limity. V ceně všech balíčků máte započítaných 150 sportovních aktivit, dalších 40 si můžete připojistit za poplatek. K dispozici jsou i další připojištění, zajímavé je například Allianz MojeČeskoSlovensko.

Pojištění si můžete sjednat online, ale také na pobočce. Tam vám poradce nabídku přizpůsobí na míru. Česky hovořící operátoři asistenční služby vám v každém případě budou k dispozici po 24/7.

Uživatelské recenze Allianz

Na financer.com nebo mapy.cz jsem dohledával recenze na Allianz. A co jsem zjistil? Přestože pojišťovny zrovna nevynikají, co se pozitivních recenzí týče, Allianz z hodnocení klientů nevyšla úplně špatně. Spousta zákazníků oceňuje především možnost online sjednání pojištění, která je jednoduchá a rychlá. Zmíněna je i přehlednost procesu a podmínek. Mezi nespokojenými jsou pak logicky ti, kdo se bohužel odškodnění nedočkali, ačkoliv na něj podle svého názoru měli nárok. 

VariantyKomfort, Extra, Max
Limit na léčebné výlohyKomfort 2 mil. Kč, Extra a Max bez omezení
Pojištění úrazuExtra 400 000 Kč
Max 500 000 Kč
AsistenceAno
Sjednání onlineAno

VÝHODY

NEVÝHODY

Generali cestovní pojištění recenze

Vysoký limit 20 000 Kč na ošetření zubů

Kdy zvažovat Generali?

Ačkoliv Generali v ničem vyloženě nevyniká (snad až na částku týkající se ošetření zubů, která patří k vyšším), představuje zajímavou alternativu a nabízí několik balíčků i slevu za online srovnání. 

Pokud ale patříte k náročnějším a chcete pojištění bez limitů, zkuste raději Allianz.

Proč jsem vybral Generali?

Například proto, že pokud si cestovní pojištění sjednáte u pojišťovny Generali online, získáte příjemnou slevu 20 %. Volit můžete mezi 3 variantami (Start s limitem 5 000 000 Kč, Standard s limitem 25 000 000 Kč a Exklusive s limitem 100 000 000 Kč). Ve všech balíčcích máte zahrnuté i ošetření zubů do 20 000 Kč. To je poměrně vysoká částka, za kterou jednoznačně dávám palec nahoru.

Na dovolené rádi sportujete? Generali cestovní pojištění kryje 77 sportů již v základním balíčku. Další si případně můžete připojistit. U žádné z variant nechybí ani pojištění terorismu. Pozornost věnujte tomu, že delší pobyt v nemocnici je zahrnutý až v balíčku Exklusive.

Pojištění u Generali sjednáte i ze zahraničí, začíná platit okamžikem úhrady pojistného. Samozřejmostí je nonstop asistenční služba v češtině. Dosáhnout můžete rovněž na zajímavou slevu pro rodinu a děti.

Uživatelské recenze Generali

Na pojišťovnu Generali se nedá dohled zrovna velké množství recenzí, pár jsem ji ale například na financer.com nakonec našel. Budu se trochu opakovat, protože i tady se to více méně hemží nespokojenými klienty, kteří nebyli s řešením své události spokojení. Ale najde se i pár pozitivních vlaštovek, které kvitují především přehlednost webu nebo i jednání pracovníků. 

VariantyStart, Standard, Exklusive
Limit na léčebné výlohyStart 5 milionů Kč
Standard 25 milionů Kč
Exklusive 100 milionů Kč
Pojištění úrazuVe variantě Standard a Exklusive
AsistenceAno
Sjednání onlineAno, sleva 20 %

VÝHODY

NEVÝHODY

Axa Assistance cestovní pojištění recenze

Cestovní pojištění s velkou slevou při uzavření online

Kdy zvažovat AXA?

Pokud hledáte vysoký limit, slyšíte na zajímavé slevy a nebo uvažujete o nejrůznějších připojištěních, ve všech případech by AXA mohla být trefou do černého. 

Ačkoliv jsou ale limity nastaveny vysoko, stále nejsou bez omezení, což umí například Allianz

Pro jsem vybral AXA?

Protože u Axa Assistance se při sjednání cestovního pojištění online dostanete na poloviční cenu. Sleva 50 % je tím, čím tato pojišťovna skutečně boduje. Podobně jako konkurence vám na výběr dává 3 varianty (Reference, Komfort, Excelent). Zatímco u Reference a Komfort balíčku jsou nastaveny spíše nižší limity, u varianty Excelent je maximální limit vysokých 500 000 000 Kč.

Částka vyčleněná na akutní ošetření zubů je spíše nižší (u Reference 6 000 Kč, u Komfort 11 000 Kč a u Excelent 20 000 Kč). Ve dvou vyšších balíčcích neschází právní ochrana, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. V nejvyšší variantě je také pojištění letadla a domácích mazlíčků.

Axa nabízí také několik připojištění. Já tu vypíchnu to zvané Drink povolen, kdy vám pojišťovna bude krýt i nehody s 0,8 promile v krvi. V ceně pojistného je vždy základní asistence, ve variantě Excelent pak také služba zvaná Lifestyle asistence. Ta dokáže hodně ulehčit život, já tleskám.

Uživatelské recenze AXA

Většina pojišťoven má recenzí od klientů poměrně málo a z velké části jsou negativní. To ale není případ AXY. Když jsem se podíval například na Google, našel jsem stovky recenzí a navíc velmi kladných. Lidé si chválí především vstřícnost a profesionalitu operátorů při řešení událostí i rychlost celého procesu. Navíc zmiňují i příznivé ceny. Našlo se ale i pár nespokojených zákazníků, kteří s řešením události spokojeni nebyli a hodnotí jej jako zdlouhavé.  

VariantyReference, Komfort, Excelent
Limit na léčebné výlohyReference 2,5 milionů Kč
Komfort 5 milionů Kč
Excelent 500 milionů Kč
Pojištění úrazuReference 250 000 Kč
Excelent 500 000 Kč
AsistenceAno
Sjednání onlineAno, sleva 50 %

VÝHODY

NEVÝHODY

UNIQA cestovní pojištění recenze

Ideální cestovní pojištění pro rodiny s dětmi

Proč jsem vybral UNIQU?

Pojišťovna UNIQA vám za sjednání cestovního pojištění online sníží cenu o 10 %. Na další cestovní pojištění v budoucnu pak získáváte bonus 15 %. Využít můžete jak pojištění pro jednotlivce, tak pro rodinu. Pokud cestujete jako rodina, těšit se můžete na slevu 50 %. V rodinném cestovním pojištění navíc vždy platíte jen za jedno dítě, další je zdarma.

Na výběr máte 3 varianty (Základ, Komfort, Exklusiv). U nejvyšší varianty je maximální limit na léčebné výlohy 15 000 000 Kč. To je v porovnání s konkurencí spíše nižší částka, pro většinu méně náročných cestovatelů je ale stále dostatečná. Zajímavostí je, že v léčebných výlohách máte započítané i náklady vzniklé zpožděním zavazadel a náklady vzniklé zpožděním letu. Ty mnohé pojišťovny řadí až mezi nadstandardní služby.

V ceně pojistného je započtené akutní zubní ošetření do výše léčebných výloh. Pojištění se vztahuje i na chronická onemocnění, pokud u nich během posledních 12 měsíců nedošlo ke zhoršení.

VariantyZáklad, Komfort, Exklusiv
Limit na léčebné výlohyZáklad 5 milionů Kč
Komfort 5 milionů Kč
Exklusiv 15 milionů Kč
Pojištění úrazuKomfort 300 000 Kč
Exklusiv 600 000 Kč
AsistenceAno
Sjednání onlineAno, sleva 10 %

VÝHODY

NEVÝHODY

Kooperativa cestovní pojištění recenze

Zajímavá nabídka jednorázového i celoročního cestovního pojištění

Proč jsem vybral Kooperativu?

Kooperativa nabízí řešení pro jednorázové cesty i pro ty, kteří cestují do zahraničí vícekrát do roka. Vybírat totiž můžete ze dvou variant: Kolumbus a Kolumbus Abonent. 

Jednorázové cestovní pojištění Kolumbus je dostupné ve dvou balíčcích, a to Klasik a Plus. Klasik se podle informací samotné pojišťovny hodí převážně na běžné cesty po Evropě, mimo náš kontinent a na dovolenou v horském terénu raději využijte balíček Plus s vyššími limity. Pozor si dejte na to, že lyžování a snowboarding kryje až připojištění náročnějších sportů, a součástí zde není úrazové pojištění. Platí však, že i základ Klasik má limity ve srovnání s konkurencí nastavené poměrně vysoko – např. u léčebných výloh dosahují 10 mil. Kč. Při sjednání online získáte 10 % slevu. 

Pokud býváte v zahraničí častěji, možná se vám vyplatí pojištění Kolumbus Abonent platné po celý rok. Opět se zde setkáváme s variantami Klasik a Plus, jejich cena se liší podle věku, rozsahu i toho, zda cestujete po Evropě nebo dál. Při online sjednání varianty Klasik dostanete na cesty po Evropě 40% slevu. 

Na cestovním pojištění od Kooperativy velmi oceňuji naprostou přehlednost i zajímavá připojištění.

VariantyKolumbus (Klasik, Plus) a Kolumbus Abonent (Klasik, Plus)
Limit na léčebné výlohy

Klasik (10 mil. Kč), Plus (100 mil. Kč)

Pojištění úrazuPouze v některých balíčcích Kolumbus Abonent
AsistenceAno
Sjednání onlineAno, sleva až 40 %

VÝHODY

NEVÝHODY

Union cestovní pojištění recenze

Pojištění bez limitů, které si přizpůsobíte svým potřebám

Proč jsem vybral Union?

U Union pojišťovny, která se na cestovní pojištění zaměřuje, si můžete vybrat ze tří balíčků – Basic, Standard a Optimum – a nebo si vše nastavit podle svých potřeb a charakteru cesty. I zde narazíte na dlouhodobou variantu vhodnou pro ty, co cestují častěji (s balíčky Medical, Premium a Extra a limitem 6 mil. Kč), speciální nabídka je tu také pro cesty na Slovensko. 

Pokud se podíváme na běžné krátkodobé pojištění, potěší především neomezeným limitem léčebných výloh ve všech variantách, všechny balíčky navíc obsahují i pojištění úrazu. Bonusem je také pojištění zimních sportů bez příplatku. 

Výraznější nevýhody jsem zde hledal těžko, někdo by ji však mohl vidět například v nižší slevě za online sjednání, která se pohybuje okolo 5 %.

VariantyKrátkodobé pojištění: Basic, Standard a Optimum (případně individuální nastavení), dlouhodobé pojištění (Medical, Premium a Extra)
Limit na léčebné výlohy

U krátkodobého pojištění bez limitu

Pojištění úrazu

Volitelné, příp. jako součást balíčků

AsistenceAno (u dlouhodobého pojištění od varianty Premium)
Sjednání onlineAno

VÝHODY

NEVÝHODY

Direct cestovní pojištění recenze

Cestovko na míru s 50% slevou

Proč jsem vybral Direct?

Direct vystupuje jako pojišťovna s přehlednými nabídkami a podmínkami, kde platíte za to, co skutečně využijete. A cestovní pojištění není výjimkou. Sami si zvolíte druh pojištění (pro jednorázové či opakované cesty nebo dlouhodobý pobyt), připojištění i výši limitů (3 mil., 6 mil. nebo bez omezení). Plusové body dávám za zubní ošetření, které má limit 30 000 Kč, což je v porovnání s konkurencí vyšší částka. Mezi běžnými sporty, pro něž není třeba připojištění, nechybí ani lyžování či snowboarding. 

Oceňuji jednoduché online sjednání, kde vidíte vše přehledně včetně ceny. Navíc se můžete těšit na 50% slevu. Někomu by však mohly chybět kamenné pobočky, které už u Directu nenajdete.  

Varianty

Individuální

Limit na léčebné výlohy

3 mil. Kč, 6 mil. Kč nebo neomezený

Pojištění úrazu

Individuální

AsistenceAno
Sjednání onlineAno

VÝHODY

NEVÝHODY

ČPP cestovní pojištění recenze

Různé varianty a sleva při online sjednání

Proč jsem vybral ČPP?

Cestovní pojištění má v portfoliu i Česká podnikatelská pojišťovna. Vybíráte si zde z několika variant a balíčků, takže se nabízí různé možnosti nastavení podle vašich potřeb. Nejprve si zvolíte podobu pojištění, tedy to, zda chcete pojistit pouze léčebné výlohy, nebo k nim přidáte i odpovědnost (balíček Standard) či k tomu všemu navíc úraz a zavazadla (balíček Komplet). Poté si z variant Mini, Opti a Maxi zvolíte vhodné limity. Samozřejmostí jsou asistenční služby a čeká tu i 10% sleva při online sjednání. 

ČPP nabízí také celou řadu připojištění, a to včetně těch méně běžných – pojistit si můžete například své golfové vybavení, Guard plus zase kryje náklady vzniklé v souvislosti s terorismem. 

Pozor si zde dejte jen na to, že limity na léčebné výlohy jsou u variant Mini a Opti poměrně nízké a nemusely by být zdaleka dostačující.

Varianty

3 balíčky (Léčebné výlohy, Standard, Komplet)

Limit na léčebné výlohy

3 varianty (Mini 2,5 mil. Kč, Opti 5 mil. Kč, Maxi 100 mil. Kč)

Pojištění úrazu

Až ve variantě Komplet

AsistenceAno
Sjednání onlineAno

VÝHODY

NEVÝHODY

Nejlepší cestovní pojištění pro dlouhodobé cestování

Patříte mezi digitální nomády, dobrodruhy anebo zkrátka na cestách rádi trávíte delší dobu? Pro vás je tu sekce s cestovním pojištěním pro dlouhodobé cestování.

SafetyWing recenze

Perfektní pro rodiny na dlouhých cestách

Proč jsem vybral SafetyWing?

Cestovní pojištění pro nomády od nomádů – tak se představuje společnost SafetyWing. Ta vám nabídne cestovní pojištění, jehož cena se odvíjí od vašeho věku. Maximální věk, kdy vás společnost pojistí, je 69 let. Vypočítané pojistné se vám automaticky strhává každé 4 týdny a můžete ho kdykoliv ukončit.

Chcete cestovat s rodinou? Dítě mladší 10 let bude pojištěné bezplatně. Samozřejmě za předpokladu, že cestovní pojištění SafetyWings uzavřete vy. Pokud v zahraničí strávíte min. 90 dní, na 30 dní se můžete vydat do své vlasti. Pojištění v takovém případě bude stále platné a bude vás krýt. Velkou výhodou také je, že cestovní pojištění SafetyWings platí po celém světě s výjimkou Kuby, Iránu, Sýrie a Severní Korey.

SafetyWing v blízké době plánuje spustit zajímavou službu virtuálního lékaře. Aktuálně je samozřejmostí asistence po telefonu a e-mailu.

VariantyRozdělení dle věku
Limit na léčebné výlohy$250 000 (cca 5,5 milionů Kč)
JazykAngličtina
AsistenceAno
Sjednání onlineAno

VÝHODY

NEVÝHODY

World Nomads recenze

S krytím mnoha sportů je ideální pro dobrodruhy 

Proč jsem vybral World Nomads?

Společnost World Nomads je na trhu relativně nová, rychle si ale získala celou řadu věrných příznivců. Cestovní pojištění World Nomads je zaměřené především na dobrodružné povahy, protože kryje více než 200 dobrodružných aktivit včetně potápění, surfování nebo lyžování.

Vybírat můžete ze 2 variant (Standard a Explorer). V ceně pojištění obou máte zahrnutého zubaře. Zajištěný rovněž budete mít rychlý převoz do nemocnice a pojištění zavazadel. Limity se však mohou lišit v závislosti na dané zemi. 

Samozřejmostí je asistence. Tu kontaktujete po telefonu nebo přes e-mail. Počítejte s domluvou v angličtině, pracovník na druhém konci se vám ale bude snažit být maximálně nápomocný. Mimořádně se můžete setkat s přetížením linky.

VariantyStandard, Explorer
Limit na léčebné výlohy100 000 $ (může se lišit v závislosti na dané zemi)
JazykAngličtina
AsistenceAno
Sjednání onlineAno

VÝHODY

NEVÝHODY

Zajímavá alternativa

Chcete vyzkoušet něco unikátní a neotřelého? Máme pro vás tip:

Revolut cestovní pojištění recenze

Pojištění pro majitele účtu Premium nebo Metal

Proč jsem vybral Revolut?

Pokud na cestách využíváte výhod finanční aplikace Revolut a máte zde účet Premium nebo Metal, ve svém plánu máte zahrnuté také cestovní pojištění. Poskytovatelem je společnost Allianz Partners a součástí pojištění je krytí léčebných výloh, zrušení cesty, pojištění zavazadel i zimních sportů. Nechybí ani asistenční linka dostupná 24/7. V závislosti na daném předplatném se pak můžete těšit i na další benefity. Všechny podmínky najdete přehledně uvedené ve své aplikaci.

Pozor si dejte jen na to, že vás pojištění kryje pouze na cestách trvajících méně než 90 dní. Vzhledem k tomu, že volně dostupné informace jsou poměrně skoupé a hůře dohledatelné, doporučuji si skutečně vše pohlídat ve své aplikaci.  

VÝHODY

NEVÝHODY

DEVĚT tipů, jak vybrat cestovní pojištění

Tápete při výběru dobrého cestovního pojištění a nevíte, na co se dívat? Následující sekce vám tento problém věřím vyřeší.

1) Předem si promyslete, jak často budete cestovat

Absolvujete za rok více cest mimo ČR? Pak se vám může vyplatit celoroční cestovní pojištění. Je třeba si to propočítat individuálně, obecně lze ale říct, že celoroční pojištění může být výhodné již při 2 delších nebo 4 krátkých cestách. Pokud vás tolik cest nečeká, zvolte krátkodobé cestovní pojištění.


2) Správně nastavte limity plnění

Při krátkých a nenáročných cestách po Evropě si vystačíte s limitem léčebných výloh okolo 2 000 000 Kč. Pokud cestujete mimo Evropu, daný limit by měl být vyšší. Minimální jsou hodnoty kolem 4 000 000 až 5 000 000 Kč. Velice nákladná zdravotní péče je v USA, pokud vyrážíte tam, je ideální zvolit cestovní pojištění s léčebnými výlohami bez limitu. 

Vždy však myslete na to, že limity byste měli přizpůsobit účelu cesty. Částku také navyšte, pokud se hodláte věnovat sportům nebo plánujete náročnější turistiku.


3) Podívejte se, jaký limit platí u ošetření zubů

Bolest zubů může být peklo. Ošetření zubařem se přitom může vyšplhat na nepříjemně vysokou částku. Kromě celkového limitu léčebných výloh se proto zaměřte také na maximální částku, jakou vám pojišťovna uhradí v případě ošetření chrupu. Tato hodnota by se měla pohybovat alespoň okolo 10 000 Kč.


4) Promyslete si, jaká připojištění potřebujete

Pojišťovny vám k základnímu cestovnímu pojištění nabízejí celou řadu dodatkových pojištění. Vezete s sebou drahé vybavení? Připojistěte si zavazadla. Budete se dostávat do situací, kdy byste druhému mohli způsobit materiální nebo zdravotní újmu? Sjednejte si připojištění odpovědnosti za škodu. Zároveň ale vybírejte s rozumem. Určitě není nutné vždy připlácet za všechna dostupná připojištění.


5) Máte cestovní pojištění ke kartě? Zjistěte, zda je dostatečné

Můžete využít cestovní pojištění zdarma ke kreditní kartě, povinnému ručení či zájezdu od cestovní kanceláře? Je sice lákavé, že za cestovní pojištění nemusíte nic utratit, nezapomeňte ale zkontrolovat pojistné limity a rozsah pojištění. Pozor, některé banky váš nárok na plnění uznají pouze v případě, kdy jste za zájezd platili kartou, k níž máte pojištění sjednané.

Zbystřete rovněž v momentu, kdy na dovolenou odjíždíte s celou rodinou. Většina pojištění ke kartám má totiž celkový limit stanovený jako nejvyšší plnění za všechny pojištěné. Co to pro vás znamená? Pokud vyrážíte ve čtyřech a limit je 1 500 000 Kč, na osobu to dělá 375 000 Kč. A to je málo. Je proto důležité, abyste měli limit pro každého pojištěného.


6) Berte zřetel na výluky

Pojišťovna za vás výdaje neuhradí vždy. K výlukám patří například zranění po požití alkoholu, drog nebo jiných omamných látek. Pokud patříte mezi chronicky nemocné, pojišťovna vám mnohdy bude hradit pouze ty výdaje, které se netýkají vaší chronické nemoci. Seznam výluk se u jednotlivých pojišťoven může lehce lišit, nezapomeňte do nich proto nahlédnout.


7) Ověřte si rozsah asistenčních služeb

Nestačí vědět, že vám pojišťovna zajistí asistenci. Zjistěte si, co konkrétně asistenční služba zahrnuje. Dovoláte se na linku skutečně každý den v týdnu? Můžete konzultovat i právní problémy? Je součástí i tzv. lifestyle asistence pro maximální komfort během dovolené?


8) Využijte srovnávací portály

Z vlastní zkušenosti vám doporučuji využít srovnávač Top-pojištění.czePojištění.cz či Pojištění.cz. Už jsem se o nich zmiňoval výše, ještě jednou ale vyzdvihnu jejich přehlednost i to, jak vám mohou ušetřit čas i finance.


9) Čtěte, čtěte, čtěte

Čtení nemusí být vaším koníčkem, při uzavírání smluv je ale maximálně důležité. Pozornost věnujte návrhu smlouvy, pojistným podmínkám i již zmíněným výlukám.

Shrnutí: Podle čeho vybrat cestovní pojištění? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Seznámili jste se důkladně se všemi podmínkami a rozumíte jim?ano
✅ Je pro vás pojistná částka skutečně dostačující?ano
✅ Znáte všechny výluky z pojištění?ano
✅ Nabízí pojišťovna kvalitní asistenční služby?ano

Často kladené otázky

V následující sekci poodhalím ty nejčastější otázky na téma cestovního pojištění.

Takové cestovní pojištění vám platí po celý rok. V tomto období můžete opakovaně vyrážet do zahraničí s tím, že jedna cesta by neměla přesáhnout 20 až 40 dní (konkrétní doba se u jednotlivých pojišťoven může lišit).

Částečně. Ošetření související s těhotenstvím jsou hrazená do 26. týdne těhotenství. Po této lhůtě vám pojišťovna uhradí vše ostatní, už ale ne komplikace týkající se těhotenství a porodu.

K dispozici vám bude asistence přes telefon po 24/7. Pracovník na telefonu vám následně může pomoci najít nejbližšího lékaře, komunikovat s ním či s úřady. Číslo na asistenci najdete na kartičce, kterou obdržíte s cestovním pojištěním.

Ano, ale uplatní se tzv. karenční doba a pojištění začne platit až za několik hodin či dní. Pojišťovny se tak snaží zabránit pojistným podvodům. Mohlo by se totiž stát, že by někdo do zahraničí vyrazil bez cestovního pojištění, tam se zranil a teprve poté se chtěl pojistit, aby nemusel platit výdaje.

Ideální je zavolat na asistenční službu, která vám poradí, kam se obrátit. Případně vám zařídí i převoz, domluví se za vás s lékaři apod. Extrémně důležité je ukládat si všechny doklady včetně účtenek či protokolů od policie. Po návratu z dovolené se co nejdříve obraťte na pojišťovnu.

Cenu cestovního pojištění ovlivňuje délka a místo pobytu, zvolená pojistná krytí a jejich výše i řada dalších faktorů (např. věk nebo to, zda cestujete jako rodina). Obecně můžu říct, že cestovní pojištění vás bude stát cca 15-35 Kč na den.

Cestovní pojištění si lze sjednat pohodlně online a nebudete k němu potřebovat nic zvláštního – stačí uvést detaily své cesty (kam, na jak dlouho a za jakým účelem cestujete) a potřebné údaje k osobám, které chcete pojistit. Zaplacením pak obvykle začíná vaše pojištění platit.  

Instruktážní videa

4.9/5 - (16 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář