Nejlepší kalkulačky povinného ručení 2024 - recenze (online)


Výběr redakce

Jeden z největších specialistů na pojištění na trhu


Oblíbená volba

Populární srovnávač se skvělým hodnocením


Uživatelsky přívětivé

Srovnávač s kontrolou smluvDalší na zvážení

Přehledný a prověřený srovnávač


Kalkulačky Povinného Ručení

Povinné ručení je pojištění, kterému se nevyhne prakticky žádný majitel auta. Stejně jako řadu dalších pojištění jej nabízí celá řada institucí a před vámi se tak otevírá široké spektrum možností. Vybrat si vám může pomoci některá z kalkulaček povinného ručení, na které se v tomto článku podíváme. Co která umí a proč jsou vůbec užitečné? 

Existuje řada možností, jak si vybrat povinné ručení. Můžete si udělat vlastní průzkum, dát na doporučení známých nebo si jednoduše zvolit první, na které narazíte. Další variantou je kalkulačka povinného ručení, která za vás udělá takřka všechnu práci, ušetříte spoustu času a patrně i peněz, a přitom to všechno zvládnete z pohodlí domova. Jedná se totiž o platformy, které po zadání údajů o vašem autě a o vás samotných porovnají nabídky nejrůznějších pojišťoven a najdou pro vás tu nejvýhodnější. Vy si pak už jen vyberete tu, která se vám líbí nejvíce. Fungují nezávisle, nezávazně a také zdarma.

Jeden z největších specialistů na pojištění na trhu

Pokud už jste o portálu ePojisteni.cz někdy slyšeli, není divu. Patří totiž k největším poskytovatelům pojištění v České republice a specializuje se na prodej a porovnání pojištění online. Vedle povinného ručení si tu během pár kliknutí porovnáte třeba cestovní pojištění či energie. Společnost spolupracuje hned s 15 pojišťovnami, takže tu je opravdu z čeho vybírat.

Když se podíváme na samotnou kalkulačku povinného ručení, vše je maximálně jednoduché, účelné a také rychlé. Neobejdete se sice bez zadání kontaktních údajů, ale poté se vám ihned zobrazí aktuální možnosti, které na tomto poli máte. Seřadit si výsledky můžete podle ceny či doporučení, k některým pak najdete i praktické tipy.

Jestliže při výběru vhodné kalkulačky povinného ručení zohledňujete i zkušenosti dalších uživatelů, v tomto případě jich ale mimo samotný web mnoho nenajdete.

VÝHODY

NEVÝHODY

Populární srovnávač se skvělým hodnocením

Dalším z velkých hráčů na trhu srovnání a případně i sjednání nejrůznějších druhů pojištění a dalších produktů včetně povinného ručení je Porovnej24.cz. Funguje od roku 2010 a řadí se k nejnavštěvovanějším portálům svého druhu. Co vás bude nejspíše zajímat, je spolupráce s 8 pojišťovnami, a také jistá exkluzivita nabídek. Hned 84 % produktů, které zde vidíte, jsou neveřejné nabídky.

Kalkulačka srovnávající nejrůznější povinná ručení zde funguje obdobně jako u konkurence. Stačí zadat potřebné údaje o vozidle, informace o sobě a vyskočí vám seznam nabídek podle ceny či hodnocení.

Porovnej24.cz se může chlubit velmi příznivým hodnocením zákazníků, kteří si v recenzích pochvalují rychlost a jednoduchost celého procesu sjednání pojištění a také to, že se jim díky této službě povedlo skutečně ušetřit cenné koruny. Pár z nich však zmínilo nespokojenost s některými pracovníky, z nichž cítili nepříjemný nátlak.

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač s kontrolou smluv 

Do skupiny novějších srovnávačů patří Rixo. Funguje od roku 2018 a důraz klade na maximálně moderní přístup. Vše tu tak funguje rychle a využívat můžete také mobilní aplikaci této společnosti.

Spousta srovnávačů nabízí více méně obdobné služby. Rixo má však pro své zákazníky něco navíc. Nejen, že za vás uzavřená pojištění hlídají a každý rok zkontrolují, zda se nenajde výhodnější, ale odborně vám dokáží zhodnotit i stávající smlouvy, stačí je nahrát do systému.

Když se podíváme na samotnou kalkulačku, je zde proces vzhledem k většímu množství požadovaných údajů (včetně rodného čísla, což se ne každému může zamlouvat) o něco časově náročnější. Vzhledem k velkému počtu spolupracujících pojišťoven však určitě stojí za to věnovat srovnání chvilku navíc.

Zmínit však musíme některé ne příliš pochvalné recenze zákazníků, kdy si někteří stěžovali na to, že se jim nabídky nezobrazily a čekali až na telefonát pracovníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Přehledný a prověřený srovnávač 

Dalším z dlouhými léty prověřených srovnávačů je Top-pojištění fungující už od roku 2005. Pyšní se rychlým uzavřením pojistek do 5 minut a samozřejmě také úsporou finanční. Nabízí srovnání celé řady dalších pojištění a potěší také přehledností webových stránek.

Intuitivní a přehledná je zde také samotná kalkulačka, kam stačí zadat základní údaje (včetně těch kontaktních) a ihned získáte náhled nejvýhodnějších nabídek. Ve srovnání najdete 8 různých pojišťoven, což je vcelku standardní číslo. Nabídky jsou srovnané podle finanční výhodnosti, někteří by však možná ocenili i jiná řazení, například podle doporučení.

Recenzí na tuto kalkulačku mnoho nenajdeme, ale za to jsou vesměs pozitivní. Za zmínku stojí i to, že společnost na stránkách uvádí, že 99 % klientů by jejich služby doporučilo svým známým.

VÝHODY

NEVÝHODY

Pojištění 100% online


Pokud neradi řešíte věci po telefonu či osobně a dáváte přednost online řešení, nejspíš vás potěší portál Pojisteni.cz, který s přestávkou funguje už od roku 2008. Do jedné minuty si tu vedle povinného ručení můžete srovnat i méně běžné druhy pojištění, jako je třeba pojištění zvířat či kybernetických rizik.

Samotná kalkulačka funguje rychle a nevyžaduje nijak velké množství údajů, neobejdete se však bez zadání rodného čísla, což se ne každému líbí. Poté na vás vyskočí řada nabídek srovnaných podle ceny. Výčet je v tomto případě o něco méně přehledný než u konkurence, ale zřejmě vám nebude činit problém se v něm zorientovat. Jakmile si jednu nabídku vyberete, můžete se na webu zaregistrovat a mít po případném sjednání přehled o svých smlouvách online.

Jako minus tu musíme uvést menší počet pojišťoven, které při srovnání portál zohledňuje.

VÝHODY

NEVÝHODY

Portál s užitečnými informacemi

Díky četným reklamám nejspíš Klikpojisteni.cz vaší pozornosti neuniklo. I tato společnost patří k těm známým a prověřeným, za sebou už mají více než půl milionu uzavřených pojistek. A i tady vše vyřešíte rychle a online a příjemným bonusem jsou přehledné a uživatelsky přívětivé stránky.

Srovnat si tu můžete nabídky od 8 různých pojišťoven a nezabere vám to mnoho času. Je však třeba počítat s tím, že v dotazníku chtějí vaše rodné i telefonní číslo.

Co zde hodnotíme pozitivně, jsou užitečné informace na webu k jednotlivým druhům pojištění a dalším souvisejícím tématům. Negativem však mohou být recenze dalších zákazníků, mezi nimiž nezřídka najdeme ty ne zrovna pochvalné. Lidé si stěžují například na to, že nabídky nejsou až tak výhodné.

VÝHODY

NEVÝHODY

6 důvodů, proč použít kalkulačku povinného ručení

Stále se rozmýšlíte, zda kalkulačka povinného ručení stojí za vyzkoušení? Zde je hned několik důvodů, které by vás mohly přesvědčit.

1) Je zdarma

Za využití kalkulačky povinného ručení nezaplatíte vůbec nic, naopak vám může pomoci pár korun ušetřit. A tak stojí za vyzkoušení třeba i v případě, že už povinné ručení máte.


2) Je online

Žádné chození na pobočku pojišťoven, žádné obvolávání, vše funguje online a zvládnete to u počítače i z mobilního telefonu.


3) Je nezávazná

Je jedno, zda se vám navržená nabídka bude líbit, nebo budete chtít hledat dál. Využití kalkulačky vás k ničemu nezavazuje a vše máte zkrátka ve svých rukou.


4) Je nezávislá

Každá pojišťovna vám bude tvrdit, že jejich nabídka je ta nejlepší, a posoudit tak skutečnou výhodnost je někdy těžké. Kalkulačka však funguje naprosto nezávisle a vybere vám nabídku na míru vašim potřebám.


5) Šetří čas

Zkoumání jednotlivých nabídek jednu po druhé na vlastní pěst sice splní svůj účel, ale jedná se o trochu zdlouhavý proces. Kalkulačka udělá tuto práci za vás a ušetří tak cenný čas.


6) Exkluzivní nabídky

Pokud budete sledovat internetové nabídky jednotlivých pojišťoven, nenarazíte u nich na výhodnější “podpultové” nabídky. U některých srovnávačů však můžete najít i tyto skryté poklady.

Často kladené otázky

Povinné ručení, nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, musí mít uzavřené každý majitel motorového vozidla. Stará se totiž o krytí škod, které způsobíte provozem vozidla na majetku či zdraví ostatním.

Pokud využijete kalkulačku povinného ručení, první, co u dané nabídky uvidíte, je cena. Neřiďte se však pouze jí, ale pozorně si pročtěte, co dalšího vám společnost nabízí. Sledujte především limity pojistného krytí, vyplatí se nespoléhat na základní limit. Pozornost věnujte i rozsahu asistenční služby a možnostem připojištění.

Vedle nezbytných údajů o vás samotných (případně jiné osobě, která pojištění sjednává) si vystačíte s velkým technickým průkazem.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)