TOP 11: Nejlepší auta pro ženy v roce 2024

Dámy, vybíráte auto a ztrácíte se? Pánové, vybíráte auto pro svou drahou polovičku? Přečtěte si naše tipy.


Výběr redakce

Klasika, která neomrzí.

Cena nového auta: od 349 900 Kč


Oblíbená volba

Oblíbené rodinné SUV.

Cena nového auta: od 529 990 Kč


Další na zvážení

Italská klasika za skvělé peníze.

Cena nového auta: od 269 900 Kč


Pro náročné

Bavorská klasika pro ty, kdo nechtějí šetřit.

Cena nového vozu: od 1 099 000 Kč

Auta Pro Ženy

Žena za volantem už dávno nepředstavuje hrozbu pro své okolí. To je jen takové ošklivé klišé. Na druhou stranu ale muži obecně bývají lepší řidiči. Víc si potrpí na jízdní vlastnosti svého automobilu, zatímco ženy ocení jeho praktičnost. Možná zde používáme stereotypy, ale hovoří za nás praxe. Ženy a muži totiž využívají auta rozdílně. Je to většinou žena, kdo vyzvedává děti ze školky a kroužků, jezdí po nákupech. Tedy jezdí na malé vzdálenosti, častěji parkuje, mnohdy na nevhodných místech a v malých prostorech. Do auta musí uložit nákup a dětské kolo, celou náruč vánočních dárků, psa a vyčistit auto od popadaných křupek. Pokud jsou v domácnosti dvě auta, v tom dámském se většinou trvale nachází dětská sedačka. Pánské auto bývá zase to, se kterým rodina jezdí delší vzdálenosti a vyjíždí s ním na dovolené.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejprve však zodpovězme věčnou otázku: je lepší nové, nebo ojeté auto? Samozřejmě záleží na vašich požadavcích, ale nové auto se vyplatí málokdy. Automobil ztrácí svou hodnotu v podstatě v okamžiku, kdy sjede z výrobní linky. Ani zcela nové auto už nikdy neprodáte za jeho původní cenu. A doslova každý najetý kilometr jeho hodnotu snižuje. Pro dámské užívání to platí dvojnásob. Motor automobilu, kterým bude žena popojíždět po městě, se bude ničit rychleji než ten, který ukrajuje každý den rozumné vzdálenosti po dálnici. Parkování a řízení ve městě také zvyšuje riziko menších nehod a škrábanců. V neposlední řadě požadavky na jízdní vlastnosti nejsou tak vysoké, do auta nebudete investovat tolik. Když s ním nebudete vyjíždět za hranice státu, nebo možná ani za hranice okresu, ale zůstanete ve městě, stačí vám auto méně výkonné. Servis pro případ poruchy je vždy blízko. Můžete si tak dovolit mít auto starší. Tedy o další důvod méně ke koupi nového auta.

Automobil si můžete koupit, ať už nový nebo ojetý. Při pořízení použitého auta je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Ne všechny servisy jednají vždy poctivě a při koupi přes inzerát od soukromníka se můžete také dočkat nechtěných překvapení. Je tedy nutné vybírat z osvědčeného autobazaru. Auto si samozřejmě můžete také vypůjčit na určitou dobu nebo koupit na splátky, tedy na leasing. Zvláštní formou dlouhodobé výpůjčky je tzv. operativní leasing. V takovém případě máte auto v dlouhodobém užívání na smluvně určenou dobu a splácíte smlouvou danou částku. Společnost, která auto poskytuje, za vás zařizuje pojištění a servis. Podmínky operativního leasingu si každá firma určuje trochu jinak. Jednou z firem je např. Driveto.cz. Jeho specialitou je tzv. flexibilní tarif nebo kompletní vyřízení online.

Operativní leasing se vám vyplatí třeba tehdy, když často měníte práci. Víte, že dnes musíte do práce dojíždět, ale za rok to třeba nebude platit. Nebo pokud tušíte, že v současné situaci užijete menší auto, ale brzy budete kupovat rodinný vůz.

Klasika, která neomrzí.

Auta značky Škoda patří v České republice k nejprodávanějším. A Škoda Fabia k těm cenově nejdostupnějším. Ideální velikost z tohoto auta také dělá nejlepšího společníka na ježdění po městě. Není ani příliš velká, ani příliš malá. Fabii pořídíte v mnoha variacích. Varianta combi už poskytuje opravdu slušný úložný prostor. 

Cena nového auta: od 349 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Oblíbené rodinné SUV.

Hyundai Tucson patří k nejoblíbenějším SUV. Ženy si SUV už dávno oblíbily, i když se s nimi hůře parkuje. Splňují totiž požadavky na bezpečnost, dobrý rozhled a velký prostor uvnitř i v kufru. Hyundai Tucson navíc patří k cenově dostupným SUV, a to i v případě vyšší výbavy. Stížnost na obtížnější parkování můžete anulovat pořízením parkovací kamery nebo asistenčních systémů, které u tohoto modelu bez problémů seženete.

Cena nového auta: od 529 990 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Italská klasika za skvělé peníze.

Fiaty jsou krásné a levné. A ženy si na design potrpí. Tento konkrétní Fiat navazuje na design svého dávného předchůdce, přímo voní Itálií. Zaparkujete ho kdekoliv. Nevýhodou může být, že se jedná o skutečně malé autíčko, které disponuje pouze třemi dveřmi. Nehodí se tak příliš pro matku více dětí.

Cena nového auta: od 269 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Bavorská klasika pro ty, kdo nechtějí šetřit.

Na ničem jsme nešetřili, to asi chce říct každý, kdo si toto SUV pořídí. Pro dámu se BMW hodí především proto, že se jedná o velmi elegantní vůz, jehož design sedne ke každé kabelce. Na druhé straně narazíte na německou poctivost a pohodlí uvnitř. Dostatečně velký kufr a vnitřní prostor z něj dělají také skvělý rodinný vůz. Ale samozřejmě, stejně jako za každý luxus, také za “bavoráka” si musíte zaplatit.

Cena nového vozu: od 1 099 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Japonská spolehlivost.

Toyota Yaris je model, který se dlouhodobě řadí k těm nejspolehlivějším na trhu. Výrobce vypustil na trh několik jeho generací. Vždy se snažil udržet vysoký standard spolehlivosti, Toyoty nebývají poruchové. Zakládají si na moderním designu. V případě Toyoty Yaris se jedná o ideální automobil pro popojíždění po městě, protože je kompaktní, a přitom dostatečně prostorný. Třešničku na dortu dodává dlouhodobě příznivá cena.

Cena nového auta: od 375 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Luxus a design ve sportovním těle.

Mini Cooper se stal synonymem sportovního luxusu dostupného pro každého. Mini to ale není jen pěkný design k dámské kabelce, ačkoliv právě ten design patří k jeho nezaměnitelným rysům. Pod kapotou se skrývá velmi výkonný sportovnější motor, který ocení zkušené řidičky. Dnes prodávané modely už ovšem nejsou tak náročné na ovládání jako staré sportovní Mini Coopery. Velikostí se také více blíží běžnému automobilu. Bez problému tak v něm může každá žena vozit i nákup a děti.

Cena nového auta: od 650 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Klasický vůz pro každého.

Značka Kia přichází dlouhodobě s kvalitními cenově dostupnými automobily. V případě modelu Sportage přináší také osobitý design. Jedná se o univerzální auto, které si poradí jak s lehčím terénem, tak pohodlně zvládne ježdění po městě. Vystačí také menší rodině, proto se rozhodně hodí pro dámy, které rozváží děti ze školy na kroužky a zpět. Zvládne ovšem i dojíždění na větší vzdálenosti a odveze vás na dovolenou. Výbavu seženete v mnoha verzích.

Cena nového vozu: od 659 980 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Bezpečnost, styl a prostor.

Toyota se s tímto modelem opět vyšvihla. Atraktivní design, který s každou generací vozu inovují, doplnila o pokročilé bezpečnostní prvky. V autobazarech si můžete vybrat z několika generací modelů, podle toho, jaký design vám vyhovuje nejlépe. Snahou výrobců bylo poskytnout majitelům vozu co nejvíc prostoru uvnitř se zachováním kompaktní karoserie. Tento vůz tak dokonale splňuje požadavky na auto pro ženu. Dobré a pohodlné parkování po městě, bezpečnostní prvky a dostatek prostoru pro nákup i rodinu.

Cena nového auta od: 379 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Francouzská elegance v kompaktním hávu.

Peugeot 308 patří dlouhodobě k nejprodávanějším univerzálním vozům. Nejnovější generace už postrádají osobitý francouzský design, více se ale blíží univerzálnímu vkusu. Velká obliba tohoto modelu ovšem vypovídá mnohé. Jedná se o automobil dostatečně výkonný, a především ideálně veliký, aby sloužil jako základní rodinný vůz. Dobře poslouží při ježdění po městě a odveze vás také na dovolenou. Elegantní design se hodí do ženských rukou a dostatek vnitřního prostoru zase vyhoví požadavku na převážení dětí a nákupu.

Cena nového vozu: od 456 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Ta nejpopulárnější škodovka.

Bezkonkurenčně nejoblíbenější osobní vůz v České republice nesmí v našem výběru chybět, protože se hodí pro každého. Ano, i pro ženy. Octavie seženete v mnoha provedeních, od sedanu po combi. V provedení combi se jedná o skutečně všestranný rodinný vůz, se kterým odjede plně naložená rodina na dovolenou. Dostatečně výkonný motor se postará o všechno. Nevýhodu můžeme kromě ceny spatřovat také v tom, že pro samotnou ženu a na časté parkování po městě je auto poměrně dlouhé a prostorné. Záleží na tom, co hledáte.

Cena nového vozu: od 519 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro dámu, co se nebojí do terénu.

Všechny ženy nejsou slečinky do města. Některé dámy se nebojí terénu a potřebují, aby jejich auto také zvládlo trochu bahna a třeba i sněhu. Právě pro takové je tady Range Rover Evoque. Moderní SUV, které ve shodě s tradicí značky Land Rover zvládne náročnější terén a poskytuje přitom uvnitř dostatek pohodlí a stylový design.

Cena nového vozu od: 1 067 576 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

DEVĚT tipů, jak vybrat auto pro ženu

Trh s auty je obrovský. A i když se rozhodnete pro konkrétní model, řešíte výbavu a další detaily. Přečtěte si naše tipy, které vám s výběrem pomohou.

1) Aby se dobře parkovalo

Ženy obecně mívají s parkováním větší problém. Je to dáno geneticky. Muži vládnou lepším prostorovým viděním. Přitom při běžném dámském užívání se do malých prostor v parkovacích domech obchodních center nebo na malých parkovištích ve městech musí trefovat mnohem častěji. Proto se hodí auto menší s dobrým výhledem na všechny strany.


2) Zvažte parkovací kameru

Ano, parkovací kamera udělá z parkování pohádku. Pokud si to můžete dovolit, dopřejte si tento luxus.


3) Praktický úložný prostor

Je to možná trochu klišé, ale ženské auto musí být tak trochu nákupní taška na kolech. Tedy úložný prostor by měl být dostatečně velký. Nejde ovšem jen o velikost, jde také o to, jak se do něj bude nákup skládat. Vítány jsou všechny praktické vychytávky, snadné otevírání a dobrý tvar kufru. Je vhodné, pokud má auto také uvnitř nějaké přihrádky a praktické šuplíky pro ženu i její děti. Jelikož často děti něco z kufru chtějí vyndat za jízdy, není od věci mít dobrý přístup do úložného prostoru také zevnitř.


4) Auto si osahejte

Před koupí auta si ho vždy pečlivě prohlédněte zvenku i zevnitř. Vyzkoušejte, jak se vám otevírá kufr, dveře, jak se v něm sedí. Zkuste, jak do něj bude pasovat dětská sedačka. A především si ho vyzkoušejte, projeďte se s ním. Nenechávejte posouzení na manželovi. Může být sebelepším řidičem, ale to, jak se vám s autem bude jezdit, nepozná. Pánové, nechte své ženy, aby si samy auto vyzkoušely.


5) Dobrý výhled především

Ženy bývají menší a drobnější než muži. Jsou auta, ze kterých je vidět lépe, a naopak. Proto jsou právě u žen tak oblíbená SUV. Mají z nich lepší rozhled.


6) Zvažte automatickou převodovku

Automatickou převodovku na ježdění po městě a popojíždění v kolonách ocení i zkušení řidiči. Je to otrava, stále si hlídat spojku. Ženy, které ale často na křižovatce řeší děti na zadní sedačce nebo nemají tolik zkušeností, mívají s rozjížděním a řazením větší problém. Není třeba dodávat, že spojka se nesprávným používáním také více opotřebovává.


7) Benzín místo dieselu

Pokud žena používá auto tak, jak ho ženy obvykle používají, tedy na popojíždění po městě, potom se rozhodně více hodí benzinový motor. Ten je méně náchylný k poničení neustálým startováním. Dieselové motory se ničí ve chvíli, kdy musí studené podávat výkon. Takové ježdění na nákup a zpět v zimě je pro ně mor. Benzínové motory mají v tomto podstatně větší výdrž.


8) Bezpečnost na prvním místě

Jelikož to je většinou dáma, na jejíž zadní sedačce se krčí nejdražší rodinné poklady, musí právě její auto být to nejbezpečnější v rodině.


9) Isofix pro dětskou sedačku

Většinu dnešních automobilů už dnes dávno výrobci osazují isofixem, tedy systémem pro snadné uchycení dětské sedačky. Ten je především mnohem bezpečnější než obyčejné ukotvení sedačky pásy. Jelikož právě matka nejčastěji jezdí s dětmi v autě, u dámského auta zkontrolujte, zda isofix má.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma auta pro ženy.

Každý operativní leasing se provozuje za jiných podmínek. Auto půjčené na firmu mohou řídit pouze zaměstnanci firmy. Většinou (např. u společnosti Driveto.cz) může ale auto, které si vypůjčí soukromá osoba, řídit daná osoba a její rodinní příslušníci. Nemůžete ho bez souhlasu společnosti ale půjčit například kamarádovi.

Pokud kupujete od ověřeného prodejce, bát se nemusíte. Pravda ale je, že mnohé autobazary dovedly nekalé praktiky k dokonalosti. Umí skvěle tajit najeté kilometry, skrýt vady na vozidle a prodat vám klidně nepojízdný vrak. Pokud máte kohokoliv známého mezi automechaniky, vezměte si ho na prohlídku auta s sebou. Trvejte na zkušební jízdě a při jakémkoliv náznaku nečestného chování dejte ruce pryč. Samotné ojeté auto vám škodu neudělá. Problém nastává tehdy, když narazíte na podvodníka, který lže o jeho stavu.

Ano, je pravda, že pokud bude plátcem povinného ručení žena, bude platit nižší částku. Pojišťovny zde vychází ze statistických údajů, podle kterých ženy méně často způsobují závažné dopravní nehody.

Autobazary a autosalony chápou, že koupě auta představuje zásadní investici. Většinou není problém domluvit si zkušební jízdu, při které se mohou partneři také vystřídat. Pracovník společnosti pojede s vámi a vše vám vysvětlí. Pokud vám toto prodejce neumožní, jděte raději jinam, třeba vám chce něco zatajit.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)