Shrnutí: Než se pustíte do výběru pojišťovny samotné, zvažte, jaká rizika jsou pro vás klíčová, a zda váš mazlíček, například svým věkem, vůbec splňuje základní podmínky pro to pojištění dostat. Poté rozhodně nepoceňte výši limitů a zaměřte se i na spoluúčast. Nezapomeňte, že můžete dosáhnout i na zajímavé slevy, třeba při pojištění více psů nebo online sjednání. Pokud jde o samotnou pojišťovnu, zde jsou mé tipy:
- Jako výběr redakce jsem zvolil pojištění Petexpert, které je v mnoha ohledech revoluční.
- Oblíbenou volbou je i Generali, kde si můžete pojištění do značné míru uzpůsobit svým potřebám.
- Především starší pejsci možná uvítají nabídku ČPP Hafan.
- Za zmínku stojí také Halali s řadou zajímavých výhod třeba pro početnější psí skupiny.
A o čem ještě píšu? Podívám se i na další pojišťovny a jejich nabídku, vysvětlím důležité pojmy a nechybí rady, na co se při výběru zaměřit.
Výběr redakce
Petexpert
Kdy vybrat Petexpert?
Pokud rádi řešíte vše online a hledáte pojištění, kdy nebudete u veterináře platit a následně čekat na vrácení peněz, Petexpert vám bude vyhovovat.
Oblíbená volba
Generali Česká pojišťovna
Kdy vybrat Generali Českou pojišťovnu?
Jestliže si nechcete vybírat z balíčků, ale sami si navolit typ a výši pojistných událostí a limitů, mohli byste být spokojení s Generali pojištěním domácích mazlíčků.
Skvělé i pro starší psy
ČPP Hafan
Kdy vybrat ČPP Hafan?
Pokud se chystáte pojistit staršího pejska, nebo máte asistenční či canisterapeutické psy, nepřehlédněte nabídku ČPP.
Další na zvážení
Halali
Kdy vybrat Halali?
Máte doma psí smečku, kterou potřebujete pojistit, a jedná se o psy s PP? Pak má pro vás zajímavou nabídku Halali.
Nikdo nechce myslet na nepříjemné věci, jakou úraz vašeho psího kamaráda je. Jenže pokud tato situace nastane, většinou vám kromě obav o zdraví mazlíčka způsobí také pořádný vítr v peněžence. Jak tomu předejít? Jednoduše, nechte svého psa co nejdříve pojistit.
Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem.
- TOP 12: Nejlepší pojištění nemovitosti 2024 – recenze a srovnání
- SROVNÁNÍ: 13 nejlepších životních pojištění 2024 – recenze
- SROVNÁNÍ: 11 nejlepších povinných ručení 2024 – recenze (autopojištění)
- SROVNÁNÍ: 10 nejlepších havarijních pojištění 2024 – recenze
- Pojištění zvířat PetExpert: recenze, diskuze a zkušenosti 2024
- Nejlepší srovnávače pojištění 2024 – recenze, srovnání a zkušenosti
- Nejlepší kalkulačky povinného ručení 2024 – recenze (online)
- Mutumutu recenze, zkušenosti a diskuze 2024 (životní pojištění)
- 9+ nejlepších cestovních pojištění 2024 – srovnání, recenze a zkušenosti
- 8+ nejlepších pojištění hypotéky 2024 – pojištění schopnosti splácet
- 13+ nejlepších pojištění domácnosti 2024 – recenze, srovnání a zkušenosti
- 11+ nejlepších pojistek na blbost 2024 – recenze, srovnání | pojištění odpovědnosti
- 10+ nejlepších úrazových pojištění 2024 – srovnání, recenze a diskuze
Stejně jako pojišťujeme zdraví své, můžeme nechat pojistit i zdraví našeho zvířecího parťáka. Princip je velmi podobný, zvolíte si pojišťovnu, která vám svými službami vyhovuje, platíte za pojištění peníze a v případě, že dojde k úrazu, operaci, smrti nebo k poničení cizí věci vaším zvířetem, se pojišťovna o náklady postará. Výše krytí a typ pojistných událostí se však liší a určitě nelze počítat s tím, že už u veterináře nikdy nic platit nebudete.
Pokud je váš pes celé dny venku nebo jej pouštíte na procházkách na volno, visí riziko nehody ve vzduchu prakticky neustále. Dojít může k úrazu při špatném došlápnutí, srážce s autem, pokousání jiným zvířetem… Černých scénářů si jistě dokážete představit spoustu.
V bezpečí však nemusí být ani mazlíček, který ven často nechodí. Skryté a zákeřné nemoci se nevyhýbají ani psům a i když veterináři dokáží leccos napravit, vždy je třeba počítat s tím, že zadarmo to nebude. Alespoň ne v případě, že nemáte svého psa pojištěného.
Kromě těchto případů některá pojištění myslí i na možnost, že váš chlupáč způsobí škodu dalším osobám. I v těchto případech se můžete často vyhnout tomu, že náhrada půjde z vaší kapsy.
Nejčastěji se setkáváte s těmito druhy pojištění:
- pojištění léčby úrazu či nemoci
- pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zvířetem
- pojištění pro případ smrti
V závislosti na vašich potřebách a obavách si pak můžete pořídit i další pojištění jako:
- pojištění pro případ ztráty či odcizení
- pojištění nákladů na nalezení ztraceného či odcizeného psa
- pojištění nákladů na opatrování
- cestovní pojištění
Spoluúčast je částka, kterou při pojistné události hradíte z vlastní kapsy. Má ji každé pojištění, její výše se však liší. Někdy se může jednat o pevně danou částku, například 1000 Kč, někdy o procenta. Může se zdát, že čím nižší spoluúčast, tím lépe. Jenže většinou se tato částka promítá i do celkové ceny pojištění, takže pojištění s vyšší spoluúčastí můžete pořídit levněji.
Pokud si jste jistí, že váš pes bude perfektně zdravý, nepřihodí se mu žádný úraz a nikomu nic nezničí ani nezpůsobí jinou škodu, patrně se vám pojištění nevyplatí. Jenže tuto jistotu nemůžete mít nikdy a spíše je třeba počítat s tím, že úraz nebo nemoc se mu například v pozdějším věku nevyhnou. A protože účty u veterináře nebývají v těchto případech malé, pojištění oceníte.
Abyste mohli svému hafanovi pojištění zřídit, musíte splňovat dané podmínky. Ty se mohou v závislosti na konkrétní pojišťovně mírně lišit, existují ale překážky, přes které nejede vlak. Váš pes musí splňovat stanovený minimální i maximální věk a musí být očipovaný a očkovaný. Komplikací pak bude i špatný zdravotní stav zvířete, nadváha nebo březost feny.
Obsah článku
Nejlepší pojištění psa
Abyste měli počáteční rozhodování trochu snažší, podíval jsem se blíže na nejoblíbenější pojištění psů na trhu a přináším jejich recenze a srovnání.
Petexpert recenze
Kdy zvažovat Petexpert?
Pokud rádi řešíte vše online a hledáte pojištění, kdy nebudete u veterináře platit a následně čekat na vrácení peněz, Petexpert vám bude vyhovovat.
Pravdou ale je, že cena je zde v porovnání například s Generali nebo ČPP vyšší, z čehož někteří určitě nadšení nebudou.
Proč jsem vybral Petexpert?
Protože Petexpert od pojišťovny ČSOB nabízí hned čtyři pojistné programy s různými parametry i cenami a velkou výhodou zde je, že věci řešíte online, u veterináře máte vše vyřízené do 10 minut a platíte pouze spoluúčast, tudíž nehradíte plnou částku a nečekáte na zpětné vrácení peněz.
V závislosti na tom, jaký z programů zvolíte, pak pojištění kryje léčbu úrazů a nemocí včetně diagnostiky, operace, hospitalizace, léky i řadu škod, které zvíře způsobí druhým osobám. Pojistit se také můžete pro případ smrti či odcizení, kdy se dočkáte částky ve výši pořizovací hodnoty zvířete. Užitečné také může být pojištění nákladů na opatrování zvířete v případě, že se o něj nemůžete starat z důvodu hospitalizace.
Abyste si mohli nechat svého psa pojistit, musíte však splnit řadu podmínek. Mezi nimi je například minimální a maximální věk (v tomto případě min 50 dnů a max 6 let u psů velkých, 8 u středních plemen a 10 u malých). Další podmínkou je registrovaný čip a také všechna veterinářem předepsaná očkování.
Výše pojistného a zahrnuté druhy pojištění pak závisí právě na zvolené variantě. Základní program Start například vyjde na 299 Kč měsíčně a zahrnuje pojištění veterinárních zákroků s limitem 35 tisíc Kč ročně a pojištění odpovědnosti. Program Exclusive s cenou od 599 Kč měsíčně pak nabízí pojištění veterinárních zákroků s limitem 120 000 Kč ročně a také další druhy pojištění jako ztráta či odcizení, smrt či náklady na nalezení a opatrování.
Uživatelské recenze Petexpert
Strávil jsem desítky minut pročítáním recenzí na Petexpert na Googlu, Facebooku společnosti nebo fóru emimino.cz. A výsledek mého pátrání? Lidé jsou nadšení z profesionálního přístupu a jednoduchosti sjednání. Mnozí také uvádějí, že byli až překvapení, jak rychle a snadno byla vyřízena pojistná událost i následné plnění. Důležité je zmínit, že někteří klienti využili pojištění již několikrát. Pokud jde o stížnosti, ty se většinou týkají vyšší ceny, která je prostě faktem. Najdou se ale i hlasy lidí zklamaných z toho, že jim pojišťovna neproplatila léčbu, ačkoliv na to měli mít dle svého mínění nárok.
Vstupní věk | 50 dnů |
Limit pojištění | 35 000 – 120 000 Kč ročně |
Spoluúčast | od 10 % (minimálně 1000 Kč) |
Cena za měsíc | 299 – 599 Kč |
Identifikace | čip |
Specifika | online vyřízení |
VÝHODY
- Vše se řeší online
- U veterináře hradíte pouze spoluúčast a není tak nutné čekat na vrácení peněz
- Výběr ze čtyř programů
NEVÝHODY
- K dostání jsou i levnější pojištění
Pojištění domácích mazlíčků Generali Česká pojišťovna recenze
Kdy zvažovat Pojištění domácích mazlíčků Generali?
Jestliže si nechcete vybírat z balíčků, ale sami si navolit typ a výši pojistných událostí a limitů, mohli byste být spokojení s Generali pojištěním domácích mazlíčků.
Pozor ale na nízko nastavené limity, které by mohly být problémem při vážnějších událostech, například Petexpert má limity výrazně vyšší.
Proč jsem vybral Pojištění domácích mazlíčků Generali?
Protože zde sjednáte základní a zároveň nejběžnější typy pojištění psa. Pojištění domácích mazlíčků nabízí léčení úrazu a nemoci, pojištění uhynutí i odpovědnosti za škodu. Sami si zvolíte, jaký typ a v jaké výši využijete a tím si i sami určíte jeho celkovou cenu. Zvolit si tak můžete třeba jen jeden typ. Pojištění lze sjednat online a v tomto případě navíc získáte slevu 10 %.
Jistou nevýhodu zde představují pojistné limity, které jsou nastaveny poměrně nízko. U léčení úrazu či nemoci je to 30 000 Kč a pro uhynutí maximálně 15 000 Kč. Dalším negativem je, že psy nad 40 kg společnost pojistí maximálně do 4 let věku, psy v nižší váhové kategorii pak do 8 let.
Uživatelské recenze Pojištění domácích mazlíčků Generali
Je škoda, že je problém najít nejen recenze na toto pojištění, ale hodně málo je jich k nalezení i na samotnou pojišťovnu. A ty, které jsem objevil třeba na financer.com, nevyznívají zrovna příznivě. Nicméně hodnocení samotného pojištění, ačkoliv chybí hodnocení slovní, už vypadá daleko lépe. V případě, že pro vás ale zkušenosti ostatních hrají důležitou roli, tady úplně nepochodíte.
Vstupní věk | 3 měsíce |
Limit pojištění | max. 30 000 Kč |
Spoluúčast | 10 % |
Cena za měsíc | cca od 100 Kč |
Identifikace | čip |
Specifika | sleva 10 % při online sjednání |
VÝHODY
- Sleva 10 % při online sjednání
- Sami si volíte pojistný limit i konkrétní druhy pojištění
NEVÝHODY
- Limit pro léčení úrazu a nemoci je poměrně nízký, jen 30 000 Kč
- Nízký maximální věk pro pojištění psů nad 40 kg
- Chybí zde některé druhy pojištění (např. ztráty či odcizení psa)
ČPP Hafan recenze
Kdy zvažovat ČPP Hafan?
Pokud se chystáte pojistit staršího pejska, nebo máte asistenční či canisterapeutické psy, nepřehlédněte nabídku ČPP.
Nepochodí tu ale ti, kdo chtějí vše vyřešit online, k tomu je lepší Petexpert nebo Generali.
Proč jsem vybral ČPP Hafan?
Protože pojištění Hafan od České podnikatelské pojišťovny bude vyhovovat těm, kdo chtějí základ – nabízí pouze pojištění veterinární léčby. Postará se tak o náklady spojené s akutním onemocněním, začínající chronickou chorobou, úrazem, hospitalizací a hradí i potřebné léky, a to třeba až do výše 50 000 Kč. Připlatit si můžete také za pokrytí nákladů i v rámci celé Evropy. Žádné další druhy pojištění tu však bohužel nenajdete.
Mezi klady tohoto pojištění můžu započítat pojištění psů až do 8 let věku, což není obzvlášť u velkých plemen standardem. Někoho může potěšit i zvýhodněná cena pojištění pro asistenční a canisterapeutické psy. Spoluúčast se tu pohybuje od 1000 Kč.
Vedle omezeného množství pojistných událostí pak mohou někteří vidět nevýhodu i v nemožnosti sjednat pojištění online.
Uživatelské recenze ČPP Hafan
Bohužel, podobně jako tomu bylo u Generali, jsem s recenzemi klientů příliš nepochodil ani u ČPP. A na samotné pojištění Hafan reference neexistují prakticky vůbec. Na samotnou pojišťovnu jich pár je, třeba na firmy.cz. Ale ani tady se pojišťovna nemá zrovna čím chlubit a narazíme tu především na nespokojené zákazníky, kterým se nelíbilo řešení jejich události. Je ale fér zmínit, že to, že se ozývají spíše kritici, u pojišťoven není nijak neobvyklé. Zároveň je hodnocení opravdu velmi málo a byla by škoda jen na základě nich společnost úplně zavrhnout.
Vstupní věk | 3 měsíce |
Limit pojištění | až 50 000 Kč |
Spoluúčast | od 1000 Kč |
Cena za měsíc | od 80 Kč |
Identifikace | čip, registrace |
Specifika | sleva pro asistenční a canisterapeutické psy |
VÝHODY
- Vysoký maximální věk pro pojištění psů
- Poměrně vysoké limity
- Sleva pro asistenční a canisterapeutické psy
NEVÝHODY
- Omezená nabídka druhů pojištění
- Není možné sjednat pojištění online
Halali pojištění psů recenze
Kdy zvažovat Halali?
Máte doma psí smečku, kterou potřebujete pojistit, a jedná se o psy s PP? Pak má pro vás zajímavou nabídku Halali.
Jestliže ale máte „voříška“, proti některým událostem ho tu nepojistíte.
Proč jsem vybral Halali?
Protože může potěšit majitele psů s PP, u pojištění Halali se totiž setkáte s rozdílnými podmínkami pro psy s průkazem původu a bez něj. V obou dvou případech je možné sjednat základní pojištění na léčebné výlohy spojené s úrazem, nemocí, operací, porodem či potratem. Pojištění uhynutí a utracení či odpovědnosti za škody pak lze sjednat pouze pro psy s PP. Výhodou zde je, že výši pojistné částky si volíte kompletně sami, maximální limit je však 60 000 Kč.
Majitele především větších plemen pak potěší možnost pojistit i tyto pejsky až do 8. roku věku. Stejně tak budou nadšeni i chovatelé většího počtu psů, při pojištění více než tří mazlíčků totiž získáte slevu 15 %.
Sjednání je možné provést online.
Uživatelské recenze Halali
Ani v případě Halali se to recenzemi na internetu vyloženě nehemží, ale pár jich na Googlu nebo firmy.cz nechybí. A dobrou zprávou je, že vyznívají pro společnost příznivě. Lidé si chválí vstřícnost pracovníků a lidské jednání, ochotu a rychlost řešení. Někteří oceňují i nízkou cenu, jiní ji ale zase označují za vyšší, záleží vždy na individuální situaci.
Vstupní věk | 5 měsíců |
Limit pojištění | 60 000 Kč |
Spoluúčast | 10 % (minimálně 500 Kč) |
Cena za měsíc | |
Identifikace | čip |
Specifika | sleva při pojištění 3 a více psů |
VÝHODY
- Možnost online sjednání
- Sleva při pojištění většího počtu psů
- Pojištění psů až do 8 let věku
NEVÝHODY
- Omezené možnosti pro psy bez PP
Colonnade pojištění domácích mazlíčků recenze
Proč jsem vybral Colonnade?
Pojištění psa nabízí také pojišťovna Colonnade Insurance. A to hned ve dvou variantách – Pojištění domácích mazlíčků a Pojištění domácích mazlíčků +. Liší se od sebe cenou, výší krytí i věkem, do kterého lze zvířata pojistit.
První varianta pojištění je cenově příznivější a začíná na 149 Kč měsíčně. Kryje škody na majetku i zdraví do výše 1 milionu korun, 30 000 Kč je limit za veterinární ošetření. Ve všech případech počítejte se spoluúčastí 1000 Kč. Výhodou tohoto pojištění je, že věkový limit má pouze spodní hranici, která je u psů 3 měsíce. Maximální věk nijak omezen není. Dalším plusem je získání slevy při pojištění více mazlíčků.
Varianta “Plus” nabízí vyšší rozsah plnění (až 50 000 Kč za léčení určitých nemocí u veterináře). Cena pojištění se liší v závislosti na plemenu psa i jeho věku, maximální stáří je stanovené na 8 let.
Pojištění je oblíbené jednak u domácností s vícero mazlíčky, kdy u základní varianty získáte zajímavou slevu, potěší ale i tím, že se vztahuje i na úrazy zvířat vzniklé v zahraničí. Vadit by někomu mohl spíše průměrný limit pojištění (u základní varianty) a v rozsahu chybí pojištění smrti.
Vstupní věk | 3 měsíce |
Limit pojištění | max. 50 000 Kč |
Spoluúčast | 1000 Kč |
Cena za měsíc | cca od 149 Kč |
Identifikace | čip |
Specifika | sleva při pojištění více zvířat |
VÝHODY
- Výhodné při pojištění většího počtu zvířat
- U základní varianty není stanoven maximální věk zvířete
- Platí i na úrazy vzniklé v zahraničí
NEVÝHODY
- Chybí pojištění smrti
Pet2me recenze
Proč jsem vybral Pet2me?
Pod záštitou pojišťovny Halali funguje pojištění mazlíčků Pet2me. Ocení ho všichni ti, kdo chtějí komplexní pojištění a zároveň si chtějí vybírat z několika variant. Pojištění zde totiž zahrnuje zdravotní péči v případě nemoci, úrazu či úhynu zvířete, cestovní pojištění (léčebné náklady při cestách po EU), urgentní výlohy (ztracené zvíře, hospitalizace majitele) a přidat si můžete i pojištění odpovědnosti.
V nabídce jsou navíc hned 3 varianty pojištění, které se liší podle velikosti psa i jeho životního stylu: Mazánek (malá plemena chovaná převážně doma), Parťák (aktivní psi či středně velká plemena) a Dříč (velká plemena a psi doprovázející páníčky při náročných aktivitách).
Psa zde pojistí až do 8 let a vše navíc vyřídíte pohodlně online. Jako negativum zde můžu zmínit vyšší cenu, která však odráží právě komplexnost pojištění.
Vstupní věk | 5 měsíců |
Limit pojištění | max. 60 000 Kč |
Spoluúčast | 10 % (minimálně 500 Kč) |
Cena za měsíc | cca od 200 Kč |
Identifikace | čip |
Specifika | možnost online sjednání |
VÝHODY
- Zahrnuje spoustu druhů pojištění
- Výběr ze 3 variant
- Možnost online sjednání
NEVÝHODY
- Vyšší ceny
PĚT tipů, jak vybrat pojištění psa
Přestože pojišťoven, které nabízejí i pojištění mazlíčků, není na našem trhu mnoho, jsou mezi jednotlivými produkty poměrně velké rozdíly a je tak dobré vědět, podle čeho se vlastně při výběru orientovat.
1) Podle typu
V první řadě je třeba zvážit, proti jaké události chcete svého mazlíčka pojistit. Nejběžnější bývá pojištění krytí nákladů v případě úrazu či nemoci, kdy se díky tomu nemusíte starat o vysoké částky za veterinární péči či léky, které by šly jinak z vašich peněz a mnohdy sahají až do řádu desetitisíců.
Další možností, kterou nabízí i většina společností, je pojištění smrti zvířete. Tento produkt se nevztahuje na úmrtí stářím, ale myslí především na případy, kdy pes z různých důvodů uhyne podstatně dříve, než je běžné. V tom případě získáte často náhradu ve výši pořizovacích nákladů.
Praktickou věcí je i pojištění odpovědnosti za škody, které zvíře způsobí například sousedům.
Některé společnosti pak nabízejí třeba i krytí nákladů na inzerát v případě ztráty mazlíčka či zajištění péče o něj, pokud jste vy jako majitel hospitalizován.
Je tedy na vás zvážit, jaké riziko u vás reálně hrozí a jaké pojištění by se vám tím pádem mohlo vyplatit.
2) Podle výše krytí
Především u léčebných výloh hraje důležitou roli výše pojistného krytí, tedy to, kolik nejvíce peněz vám pojišťovna uhradí. Někdy je maximální výše limitu už 30 000 Kč, což nemusí být v případě nákladných operací vůbec dostačující. Na druhou stranu je třeba přihlédnout k tomu, že čím vyšší krytí je, tím více také za pojistné měsíčně zaplatíte.
3) Podle ceny
Tím se dostáváme k dalšímu kritériu, které bude pro spoustu majitelů psů podstatné, a tou je cena pojištění. Ta se liší v závislosti na zvolené společnosti, typu pojištění, pojistných limitech a případně i dalších faktorech spojených například s věkem psa.
Obecně se cena pohybuje od zhruba 120 Kč měsíčně za naprosto základní pojištění až po například 600 Kč měsíčně za komplexní pojištění s vysokými limity.
Při výběru přihlédněte i k samotnému mazlíčkovi, jeho věku, povaze, rizikům, která u něj hrozí, a také jeho rase. Některá plemena jsou totiž obecně spojována se specifickými zdravotními komplikacemi a šance, že to postihne i vašeho psa, je tak vyšší.
4) Podle věku psa
Pojištění raději psovi zařiďte co nejdříve. S věkem pro některé pojišťovny roste i jeho rizikovost a tím pádem i cena pojištění a nad 8 let už mazlíčka nepojistí téměř nikde. U velkých plemen pak tato hranice může být ještě níž.
I podle těchto parametrů nastavených konkrétní pojišťovnou se tak dá řídit.
5) Podle spoluúčasti
Různá je i výše spoluúčasti, tedy částky, kterou v případě pojistné události musíte zaplatit vy. Někdy začíná už na 500 Kč, jinde ale činí 10 % a to už u vysokých výloh na léčbu může být poměrně velký zásah do rodinného rozpočtu.
Shrnutí: Podle čeho vybrat pojištění psa? Odpovězte si na následující otázky.
✅ Zvážili jste dobře, jaké typy pojištění jsou pro vás vhodné? | ano |
✅ Je zvolený pojistný limit opravdu dostačující? | ano |
✅ Znáte všechny výluky? | ano |
✅ Seznámili jste se důkladně se všemi podmínkami a rozumíte jim? | ano |
Často kladené otázky
V následující sekci poodhalím ty nejčastější otázky na téma pojištění pro psy.
Co pojištění nepokrývá?
Pojištění vám určitě nepokryje všechny náklady spojené se zdravotní péčí o vašeho mazlíčka. I když se tyto parametry u různých společností mírně liší, obecně můžeme říct, že pojištění nekryje očkování, kosmetické úpravy, kastraci (pokud není nutná ze zdravotních důvodů), chronická či dědičná onemocnění, transplantace nebo například ošetření zubů.
Na kolik korun pojištění vyjde?
O jakou částku vás pojištění měsíčně připraví, závisí na zvoleném typu pojištění a výši jeho limitů. Většinou se však jedná o zhruba 150-300 Kč měsíčně, což ve srovnání s účtem, který by vás čekal u veterináře za náročnou operaci, nejsou nijak závratné sumy.
Jak starého psa lze pojistit?
Pojistit si svého mazlíčka můžete většinou od 3 měsíců (někdy i dříve). Maximální věk bývá nejvýše 8 let.
Co je k pojištění potřeba?
Nejčastějším požadavkem je, aby měl pes čip. Dále by měl absolvovat všechna veterinářem doporučovaná očkování. V některých případech je pak třeba veterináře s čtyřnohým kamarádem navštívit, nechat jej prohlédnout a zajistit si veterinářem vyplněný dotazník, který daná pojišťovna může požadovat.
Musí mít pes k pojištění průkaz původu?
Ve většině případů to není nutné. Některé pojišťovny jej však pro určité typy pojištění vyžadovat mohou, jedná se ale spíše o výjimky.
Jak pojištění sjednat?
Pojištění psa lze sjednat na pobočkách konkrétních pojišťoven a v mnoha případech také online, kdy vám odpadne cesta a vše budete mít vyřízené během chvilky od počítače.
Hraje v pojištění roli i plemeno psa?
Samotné plemeno většinou až tak výraznou roli nehraje, jde především o jeho velikost a hmotnost. Výhodu mají v tomto případě menší plemena psů, které lze obecně pojistit do vyššího věku a někdy jim může být nabídnuta i příznivější cena.
Je možné pojistit více psů najednou?
Pojištění více zvířat není problém a nezřídka se v těchto situacích dočkáte i slevy. Některé společnosti umožňují dokonce i pojištění na jednu smlouvu, většinou je však nutné pojistit každého psa zvlášť.
Platí pojištění psa i v zahraničí?
U většiny pojišťoven pojištění platí pouze na území ČR. Existují však výjimky a najdete i společnosti, které pokrývají širší území, například EU.
Co je smluvní veterinář?
Smluvní veterinář je ten, který má s danou pojišťovnou uzavřenou smlouvu. V praxi to tedy může fungovat tak, že nečekáte, až vám pojišťovna výdaje za léčení vyplatí, ale vyrovná se přímo s veterinářem. Vyplatí se si tedy zjistit, s jakou pojišťovnou má uzavřenou smlouvu zrovna váš veterinář.
Lze pojistit i jiná zvířata než psy?
Většina pojištění zvířat se vztahuje na psy a kočky, některé podmínky se v tom případě mohou lehce lišit. Pojištění ostatních domácích zvířat už však nabízí málokterá společnost.
Shrnutí
Nikdy nevíte, zda si na vás osud nechystá nemilé překvapení. V případě psů může stačit jeden nepovedený skok v lese, nečekané uklouznutí nebo nepříjemná nemoc, která o sobě dlouho nedávala vědět. Pokud nechcete v takových situacích přemýšlet, kde vezmete desetitisíce korun na potřebou operaci, zda je dobrý nápad si peníze půjčovat nebo dokonce uvažovat, jestli si vůbec můžete dovolit svému psímu kamarádovi léčbu zaplatit, je lepší být připraven. A alespoň základní pojištění v tomto případě může být opravdu skvělým pomocníkem.
Videa
Použité zdroje a užitečné odkazy
- Pojištění psů a koček – dtest.cz
- Má smysl zřizovat zdravotní pojištění psů? – petamour.cz
- Vyplatí se pojistit psa proti nemoci? – mesec.cz
Pojištění domácích mazlíčků. Vyplatí se, nebo je to chyták? – kalkulator.cz